Frędzle, frędzle, wszędzie frędzle. Są różne sposoby na zrobienie frędzli. Można zakręcić na widelcu, można okręcać na wyciętej w kółko tekturze, można w końcu wybrać wersję profesjonalną i powklejać rzemienie do końcówki. Tego typu frędzle nazywamy chwostami i bez cienia wątpliwości możesz ich użyć, jako ozdoby do biżuterii. Zazwyczaj doczepiane są do bransoletek, a w wersji Agnieszki, świetnie sprawdziły się na naszyjniku.
Produkty, z których jest zrobiony naszyjnik znajdziesz, klikając w ten link. Im szybciej klikniesz, tym większą masz szansę na złapanie wszystkich materiałów. Kursy publikujemy z materiałów dostępnych w pasarcie w dniu wypuszczenia kursu w eter. Także, jeśli bardzo Ci się podoba zestaw, kliknij szybko, bo inni Cię uprzedzą :).
Produkty, które potrzebujesz do wykonania chwosta:
Rzemienie płaskie zamszowe wielkości 1.5x3mm – kolorystyka zestawu Agnieszki jest pastelowa, ale możesz wybrać każdy kolor, który Ci się podoba. Najczęściej spotykanymi chwostami są te o jednolitej kolorystyce, na przykład chwosty miętowe, szare czy różowe. Wszystkie kolory rzemieni zamszowych płaskich możesz zobaczyć tutaj.
Końcówki wklejane okrągłe, o średnicy wewnętrznej około 7mm – wielkość końcówki jest zależna od wielkości chwosta. W naszym przypadku frędzle są dosyć długie, zatem końcówka wielkościowo jest proporcjonalna do całego naszyjnika. Im większa końcówka tym więcej rzemieni możesz wkleić. Do naszej końcówki wchodzi 8 rzemieni.
Kółeczka montażowe – powinny być minimum 1mm większe niż rozmiar kauczuku. Agnieszka użyła kółeczek o otworze 6mm, ale możesz spokojnie użyć większych. Kółeczka otwarte o średnicy wewnętrznej 6mm są tutaj.
Gumki recepturki – nie są koniecznym materiałem ale znacznie ułatwiają współpracę z rzemieniami. Gumkami owija się rzemienie przed wklejeniem ich do końcówki. Ten mały trick zagwarantuje, że rzemienie wkleisz równiutko do końcówki.
Produkty, które potrzebujesz do zrobienia bazy naszyjnika:
Kauczuk 5mm – kolorystyka rzemienia w przypadku Agnieszki jest różowa i pięknie pasuje do kolorów chwostów. Te delikatne pastelowe barwy, możesz zastąpić jakimkolwiek innym kolorem, który lubisz. Na przykład do niebieskiego kauczuku, ładnie będą wyglądały chwosty niebiesko-szare lub jeśli wolisz mocniejsze kolorystycznie zestawienie – niebiesko-żółte. W wersji zimowej, niesamowicie będzie wyglądał zestaw czarno-czerwony. Wszystkie kolory rzemieni kauczukowych możesz zobaczyć tutaj.
Końcówka o owalnym lub kwadratowym otworze– Końcówkę dobierz pod rozmiar dwóch kauczuku, czyli w przypadku wykorzystania rzemieni kauczukowych o średnicy 5mm, będziesz potrzebowała końcówkę o otworze wewnętrznym około 10mm. Końcówki owalne możesz zobaczyć klikając tutaj. Do końcówek możesz dobrać kółeczko i karabińczyk lub zapięcie ozdobne. W naszym zestawie Agnieszka wykorzystała gotowy komplet końcówek z zapięciem. Komplety końcówek z zapięciem są tutaj.
Potrzebujesz jeszcze:
Klej do wklejania końcówek, np. poxipol,
Narzędzia do rozchylania kółeczek,
Nożyczki.
Naszyjnik pasuje do codziennych stylizacji w kolorach beżu lub przełamanego różu.
Po sezonie, będzie przypominał malinowego shake’a z kawałkami czekolady :)
Źródło: Pinterest.com
Smacznego handmade!