Quantcast
Channel: tworzenie biżuterii – Pasart Blog
Viewing all 284 articles
Browse latest View live

JAK ZROBIĆ CHWOSTY? – KURS BIŻUTERII DIY – NASZYJNIK W KOLORZE PASTELOWYM

$
0
0

Frędzle, frędzle, wszędzie frędzle. Są różne sposoby na zrobienie frędzli. Można zakręcić na widelcu, można okręcać na wyciętej w kółko tekturze, można w końcu wybrać wersję profesjonalną i powklejać rzemienie do końcówki. Tego typu frędzle nazywamy chwostami i bez cienia wątpliwości możesz ich użyć, jako ozdoby do biżuterii. Zazwyczaj doczepiane są do bransoletek, a w wersji Agnieszki, świetnie sprawdziły się na naszyjniku.

Produkty, z których jest zrobiony naszyjnik znajdziesz, klikając w ten link. Im szybciej klikniesz, tym większą masz szansę na złapanie wszystkich materiałów. Kursy publikujemy z materiałów dostępnych w pasarcie w dniu wypuszczenia kursu w eter. Także, jeśli bardzo Ci się podoba zestaw, kliknij szybko, bo inni Cię uprzedzą :).

naszyjnik_chwosty

Produkty, które potrzebujesz do wykonania chwosta:

Rzemienie płaskie zamszowe wielkości 1.5x3mm – kolorystyka zestawu Agnieszki jest pastelowa, ale możesz wybrać każdy kolor, który Ci się podoba. Najczęściej spotykanymi chwostami są te o jednolitej kolorystyce, na przykład chwosty miętowe, szare czy różowe. Wszystkie kolory rzemieni zamszowych płaskich możesz zobaczyć tutaj.
Końcówki wklejane okrągłe, o średnicy wewnętrznej około 7mm – wielkość końcówki jest zależna od wielkości chwosta. W naszym przypadku frędzle są dosyć długie, zatem końcówka wielkościowo jest proporcjonalna do całego naszyjnika. Im większa końcówka tym więcej rzemieni możesz wkleić. Do naszej końcówki wchodzi 8 rzemieni.
Kółeczka montażowe – powinny być minimum 1mm większe niż rozmiar kauczuku. Agnieszka użyła kółeczek o otworze 6mm, ale możesz spokojnie użyć większych. Kółeczka otwarte o średnicy wewnętrznej 6mm są tutaj.
Gumki recepturki – nie są koniecznym materiałem ale znacznie ułatwiają współpracę z rzemieniami. Gumkami owija się rzemienie przed wklejeniem ich do końcówki. Ten mały trick zagwarantuje, że rzemienie wkleisz równiutko do końcówki.

Produkty, które potrzebujesz do zrobienia bazy naszyjnika:

Kauczuk 5mm – kolorystyka rzemienia w przypadku Agnieszki jest różowa i pięknie pasuje do kolorów chwostów. Te delikatne pastelowe barwy, możesz zastąpić jakimkolwiek innym kolorem, który lubisz. Na przykład do niebieskiego kauczuku, ładnie będą wyglądały chwosty niebiesko-szare lub jeśli wolisz mocniejsze kolorystycznie zestawienie – niebiesko-żółte. W wersji zimowej, niesamowicie będzie wyglądał zestaw czarno-czerwony. Wszystkie kolory rzemieni kauczukowych możesz zobaczyć tutaj.
Końcówka o owalnym lub kwadratowym otworze– Końcówkę dobierz pod rozmiar dwóch kauczuku, czyli w przypadku wykorzystania rzemieni kauczukowych o średnicy 5mm, będziesz potrzebowała końcówkę o otworze wewnętrznym około 10mm. Końcówki owalne możesz zobaczyć klikając tutaj. Do końcówek możesz dobrać kółeczko i karabińczyk lub zapięcie ozdobne. W naszym zestawie Agnieszka wykorzystała gotowy komplet końcówek z zapięciem. Komplety końcówek z zapięciem są tutaj.

Potrzebujesz jeszcze:
Klej do wklejania końcówek, np. poxipol,
Narzędzia do rozchylania kółeczek,
Nożyczki.

naszyjnik z rzemieni i kauczuku3

Naszyjnik pasuje do codziennych stylizacji w kolorach beżu lub przełamanego różu.

c985047fbc7f32d34299a451b19efccbŹródło: Pinterest.com

fe639003b31e79d8a98b442b28f64e3fŹródło: Pinterest.com

Po sezonie, będzie przypominał malinowego shake’a z kawałkami czekolady :)
b32841d3ee742f6b776073d1a2bab131Źródło: Pinterest.com

Smacznego handmade!

Agnieszka Wajzer-Nowak: Ukończyła liceum plastyczne we Wrocławiu. Uzyskała dyplom Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Współpracuje z poznańskimi firmami zajmując się oprawą plastyczną imprez, dokumentacją fotograficzną i filmową, a także rękodziełem artystycznym: decoupagem, filcowaniem, sutaszem. Prowadzi warsztaty dla młodzieży i dorosłych, na których pokazuje jak łączyć różne techniki malarskie, graficzne, fotograficzne z rzemiosłem artystycznym. Dla blog.pasart.pl tworzy kursy , gdzie wyjaśnia krok po kroku, jak zrobić biżuterię.

JAK ZACZĄĆ ROBIĆ BIŻUTERIĘ SOUTACHE – DARMOWY KURS BIŻUTERII DIY – CZ.1 WISIOREK

$
0
0

39
Soutache, to technika, która zachwyca i jest bardzo silnie związana z handmade. Żadna maszyna nie wykona biżuterii sutaszowej, co dodatkowo podkreśla jej wyjątkowość. Jak zacząć robić biżuterię soutache? Powoli i starannie :). Resztę opowie Wam Jasamira.

Materiały, które potrzebujesz, to:

Sznurek pleciony do sutaszu – w naszym projekcie jest to sznurek PEGA (mieszanka acetat i wiskoza). Możesz też użyć innego sznurka na przykład SAFT. Nasz projekt składa się z 4 kolorów, żeby ładnie było widać kolejne kroki, które należy wykonać, ale możesz użyć swoich ulubionych kolorów.
Kaboszon – u nas jest to kaboszon o wielkości 25mm z grafiką z pawim piórem,
Koraliki w kształcie kuli – kolorystycznie pasują nam koraliki powlekane zielone, zatem tych właśnie używamy. Wielkość powinna być proporcjonalna do wielkości kaboszona i całej zawieszki, w naszym przypadku jest to wielkość 10mm.
Nić jubilerska (nić monofilowa) – najlepiej o bardzo małej średnicy, czyli mniej niż 0.2mm,
Cienka igła – najlepiej specjalnie do sutaszu. Sznurki są niezwykle delikatne i używając za grubej igły lub żyłki, będzie to bardzo widoczne. Gruba igła może też pohaczyć sznurki.
Filc w arkuszach – pasujący kolorystycznie do projektu. Wybierz filc dekoracyjny, który jest miękki i zrobisz z niego “plecki” do zawieszki,
Klej – przezroczysty klej do biżuterii, który połączy filc z zawieszką. U nas jest to pattex,
Sznurek skręcany – zawieszka będzie mała ale dosyć ciężka, zatem używamy sznurka o średnicy 5mm,
Zapięcie – u nas jest to zapięcie magnetyczne o średnicy wewnętrznej 5mm. Ten rodzaj zapięcia nadaje biżuterii nowoczesny charakter.

Produkty, które użyliśmy w kursie znajdziesz tutaj. Pod linkiem znajdziesz też podobne materiały, w razie gdyby zabrakło dokładnie tych, które użyliśmy. W razie gdyby nie było jakiegoś elementu, oznacza to, że już się wyprzedał. Ale cierpliwości – na pewno wkrótce pojawi się ten sam produkt, albo jego godny zastępca :).

Nie wiesz co dokładnie kupić? Zapytaj w komentarzu!

Jak zacząć robić biżuterię techniką sutasz?

Krok 1
Odmierz sznurki sutasz – potrzebujesz 26cm z każdego koloru
1

Krok 2
Odetnij po 26cm z każdego koloru
2

Krok 3
Przed szyciem zwróć uwagę na ułożenie ściegu. Sznurki do sutaszu wyglądają jak kłos, bardzo ważne jest aby wszystkie sznurki były ułożone w tym samym kierunku. Dodatkowo sznurek ten może się różnić z przodu i z tyłu, zatem zwróć uwagę, żeby sznurki ułożyć z tej samej strony.
3

Krok 4
Dla pewności pokazujemy różnicę w ułożeniu sznurków. Zobacz, że różowy i żółty sutasz biegnie w drugą stronę. Jeśli widzisz u siebie takie ułożenie, wróć do kroku 3 :)
4

Krok 5
Nawlecz nitkę na igłę i na końcu zawiąż supełek
5

Krok 6
Przyłóż kaboszon do sznurków i wytycz miejsce rozpoczęcia szycia
6

Krok 7
Kaboszon będzie centralnym punktem wisiorka, zatem wyznacz środek i odejmij jego długość. Zacznij w miejscu wyznaczonym igłą
7

Krok 8
Wbij igłę w równo ułożone sznurki. Sznurek do sutaszu jest tak skonstruowany, że szycie przechodzi dokładnie przez jego środek. Tam Wbij igłę i równiutko szyj tylko w miejscu rowka.
8

Krok 9
Cały czas przymierzaj kaboszon i układaj sznurki pod jego kształt. Nie spiesz się! Delikatnie wygładzaj sznurek i nie zaciągaj zbyt mocno nici bo wtedy sutasz może Ci się pofalować i będzie nieładnie odstawał
9

Krok 10
Szyj tak długo, aż mniej więcej obejmiesz kaboszon
10

Krok 11
Teraz zszyj sznurki razem aby powstało kółeczko
11

Krok 12
Przeszyj sznurki kilka razy, trzymając kaboszon w środku. Dopasowuj się dokładnie do jego kształtu
12

Krok 13
Efekt powinien być jak na zdjęciu. Jeśli dokładnie przeszyjesz sznurki, to kaboszon będzie Cie się ładnie trzymał
13

Krok 14
Aby zamaskować powstałą dziurkę wszyj mały koralik pasujący wielkością do małej przerwy. Chodzi o to, żeby nie było widać żyłki zamykającej okrąg
14

Krok 15
Przeszyj sznurki do środka, wyjdź z drugiej strony i jeszcze raz w drugą, aby kaboszon dobrze się trzymał
15

Krok 16
Zszyj teraz wszystkie sznurki razem ok 3-4mm w górę. Pilnuj aby wszystkie sznurki zszywać równiutko po środku. Nie spiesz się i trzymaj się rowków ;)
16

Jesteśmy w połowie! Świetnie Ci idzie! :)

Krok 17
Rozdziel sznurki po połowie – będziesz teraz wszywać koralik
17

Krok 18
Zszyj 4 sznurki z jednej strony. Te sznurki będą konturem dla koralika powlekanego

18

Krok 19
Przymierz koralik aby sprawdzić jaką długość masz zszyć. Pamiętaj aby układać już w odpowiedni kształt sznurki dopasowując się do kulki
19

Krok 20
Nawlecz koralik na żyłkę i przyszyj do środka
20

 

21

Krok 21
Przeszyj z powrotem aby koralik dobrze się trzymał
22

Krok 22
Jeśli koralik jest już przymocowany to zszyj dalej 4 sznurki tak, aby objęły całą kulkę
23

Krok 23
Podwiń pod lewą stronę sznurki i wbij się od spodu. Aby dobrze przymocować ten zawijas do głównego elementu, należy wbić się między sznurkami aby nie było widać nici z prawej strony.
24
25

Krok 24
I z powrotem, tutaj widać jak igła przechodzi między sznurkami.
26

Krok 25
Już prawie koniec! Ta część wisiorka jest gotowa :). Przeszyj sznurki kilka razy na tzw. „okrętkę”
27

Krok 26
Tak wygląda jedna część z koralikiem
28

Krok 27
Odetnij nadmiar sznurków z części, którą skończyłaś obszywać koralik.
29

Krok 28
Teraz powtórz symetrycznie drugi koralik. Jest to też dobry moment na nawleczenie nowej nitki bo zapewne stara jest zbyt krótka.
30

Krok 29
Wbij się po drugiej stronie i szyj tak samo jak w pkt 19-26
31

Krok 30
Prawie gotowe! Obejrzyj swoją pracę, czy równo się układa, tego nigdy za wiele :)
32

Krok 31
Odetnij 5 cm sznurka i zszyj jego końce – to będzie nasza zawieszka (krawatka).
33

Krok 32
Przyszyj ją od spodu do  wisiorka
34

Krok 33
Odrysuj kształt wisiorka na filcu i wytnij go. Przygotuj przezroczysty klej, przeczytaj dokładnie instrukcje, bo niektóre kleje tak jak ten którego tu używam należy nałożyć na wisiorek i na filc, odczekać 10-15 minut i dopiero przykleić, docisnąć.
35

Krok 34
Wcześniej przygotowałam sobie sznurek skręcany i przykleiłam zapięcie magnetyczne, dobierz odpowiednią długość do dekoltu, ja zrobiłam 55cm. Taki sznurek ma tendencje do rozkręcania się po ucięciu, dlatego przed wklejeniem zszyłam końcówki aby się nie rozdwoił.
36

Gotowy naszyjnik prezentuje się tak:
38

39

Jak Wam się udało?

Pochwalcie się koniecznie wrażeniami! :)

Izabela Grzeszczyk – w internecie znana jako Jasamira. Z wykształcenia jest socjologiem, ale swoje kroki skierowała w stronę artystyczną, zostawiając socjologię wyłącznie na dyplomie. Tworzeniem biżuterii zajmuje się od 10 lat, tworząc projekty z koralików, witrażu i sutaszu. Handmade to nie jedyny artystyczny konik Izy. Świetnie gra na gitarze, ucząc gry małe dzieci. Gitara otworzyła Izie drzwi do dwóch zespołów, z którymi zwiedziła pół świata.
Jasamirę można poznać bliżej na Facebooku oraz http://arimasaj.blogspot.com/

NASZYJNIK I KOLCZYKI Z KOLOROWYCH PIÓREK – KURS BIŻUTERII DIY

$
0
0

Piórka przepiórcze, gołębie, gęsie i strusie o intensywnych barwach – są niesamowitym ładunkiem energetycznym. Jeśli je założysz, ludzie na ulicy zaczną się do Ciebie uśmiechać! Zobacz jak zrobić tę niezwykle radosną biżuterię

Kolorowe piórka i materiały, których użyła Agnieszka znajdziecie pod tym linkiem.

Gdyby czegoś Wam brakowało, dajcie znać w komentarzu. Będziemy szukać czym to zastąpić :).

Piórka, które widzicie w kursie, to:
Piórka gołębie – charakteryzują się sztywną dudką i zbitą chorągiewką. Są o regularnych kształtach, raczej sztywne w dotyku.
golebie

Piórka gęsie – delikatne, miękkie, nieregularne i niesforne we współpracy ;),

gesie

Piórka przepiórcze – małe śliczności! Delikatne z kolorowymi kropkami. Trudno się w nich nie zakochać :),

przepiorcze

Pióra strusie – widać, że pochodzą od mocno nastroszonego ptaka. Małe kolorowe miotełki, z których można zrobić fajną biżuterię dla szalonej osoby,

strusie

Pióra pawie i bażancie – klasa! Po prostu.

pawie

W rękach Agnieszki powstała taka biżuteria:

kolczyki z piórek turkusowe kolczyki z piórek wisiorek z piórek

A Wy jakie połączenie kolorystyczne widzicie dla siebie?

<h6>Agnieszka Wajzer-Nowak: Ukończyła liceum plastyczne we Wrocławiu. Uzyskała dyplom Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Współpracuje z poznańskimi firmami zajmując się oprawą plastyczną imprez, dokumentacją fotograficzną i filmową, a także rękodziełem artystycznym: decoupagem, filcowaniem, sutaszem. Prowadzi warsztaty dla młodzieży i dorosłych, na których pokazuje jak łączyć różne techniki malarskie, graficzne, fotograficzne z rzemiosłem artystycznym. Dla blog.pasart.pl tworzy kursy , gdzie wyjaśnia krok po kroku, jak zrobić biżuterię.</h6>

Broszka z filcu – kurs DIY

$
0
0

Co można zrobić z filcu? Oj wiele! Dziś u nas na tapecie broszka z filcu, która idealnie nadaje się do ożywienia jesiennych stylizacji. Nasz kurs DIY, krok po kroku przeprowadzi Cię przez proces jej tworzenia. Sama się zdziwisz jakie to proste!

Można by napisać, że broszkę z filcu robi się tak przyjemnie, że z łatwością zrobisz ją sama, ale to trochę nie prawda. Nie zrobisz jej sama, ale z naszym kursem DIY, a raczej z Agnieszką, która go stworzyła, już jak najbardziej :)!

broszka z filcu

Produkty, które potrzebujesz do wykonania filcowej broszki:

broszka z filcu

Filc – 4 arkusze, 2 arkusze filcu dekoracyjnego i 2 arkusze filcu technicznego
Koralki akrylowe – 9 sztuk o wielkości 6 mm
Igła
Baza broszki – dla broszki kwiatka, najlepsza będzie baza okrągła
Nić monofilowa – jej zaletą jest to, że jest praktycznie niewidoczna
Nożyczki
Klej – u nas jest to klej szybkoschnący super glue

Przyda Ci się też kawałek płaskiego mydła, kartka z której zrobisz szablon i długopis.

Jesienią, na polskich ulicach dominują ciemne, szare barwy. I w sumie nic w tym dziwnego, większość grubych, ciepłych swetrów i płaszczy, tworzona jest właśnie w tych kolorach. Nie znaczy to jednak, że wszyscy mamy się na tę szarość zgadzać. W tym jesiennym okresie, gdy mniej jest słońca, a więcej deszczowych chmur, ważne jest, by ożywić swoją codzienność. Wystarczy drobiazg, by ożywić Twoje jesienne stylizacje i nadać im wyjątkowy charakter. A co jest bardziej wyjątkowego od biżuterii, którą wykonałyśmy same :)?

broszka z filcu

Agnieszka pomoże Ci przełamać tę szarą rutynę. Ona zainspirowała się kolorami jesieni, ale Ty jak zwykle masz pełną dowolność. W pasarcie znajdziesz filc w wielu odcieniach, możesz poszaleć :). Lepiej jednak zastanów się co dominuje w Twojej garderobie jesienią: jaki jest kolor Twojego płaszcza, szala i czapki. Inaczej okazać się może, że kwiatek choć piękny, to jednak do niczego nie pasuje.

broszka z filcu

Broszka z filcu to idealny dodatek na jesień, pasuje zarówno do ciepłych swetrów, jak i do szali. Odważniejsze mogą pokusić się o przypięcie jej do czapki. A co, kto artyście zabroni :)?

Jeśli nie przekonują Cię mocno kontrastowe kolory, możesz skusić się na wykonanie kwiatka w jednym kolorze, ale różnych jego odcieniach.

Wszystkie produkty z których wykonana jest broszka, są dostępne pod tym linkiem. Zdarzyć się może, że któryś z produktów zostanie wyprzedany. Niestety, tutaj jak w życiu, kto pierwszy ten lepszy ;). Staramy się na bieżąco uzupełniać nasze zapasy, ale nie zawsze jest to możliwe. Jeśli nie udało Ci się znaleźć w naszym asortymencie żadnej alternatywy, napisz do nas, a wspólnie znajdziemy jakieś rozwiązanie :).

Jak zawsze czekamy na Wasze komentarze i maile. Pochwalcie się swoimi broszkami, a najlepiej całą stylizacją w której broszka, grać będzie pierwsze skrzypce :). Zdjęcia Waszych prac umieścimy w galerii na blogu albo na facebooku. Zdjęcia możecie wysyłać na adres sklep@pasart.pl.

 

Agnieszka Wajzer-Nowak: Ukończyła liceum plastyczne we Wrocławiu. Uzyskała dyplom Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Współpracuje z poznańskimi firmami zajmując się oprawą plastyczną imprez, dokumentacją fotograficzną i filmową, a także rękodziełem artystycznym: decoupagem, filcowaniem, sutaszem. Prowadzi warsztaty dla młodzieży i dorosłych, na których pokazuje jak łączyć różne techniki malarskie, graficzne, fotograficzne z rzemiosłem artystycznym. Dla blog.pasart.pl tworzy kursy , gdzie wyjaśnia krok po kroku, jak zrobić biżuterię.

Artykuł Broszka z filcu – kurs DIY pochodzi z serwisu Pasart Blog.

Kurs DIY jeden splot – 4 bransoletki

$
0
0

Ten kurs DIY to prawdziwe 4 w 1. Pokażemy Wam jak się robi bransoletki, które różnią się od siebie wszystkim, tylko nie splotem. Naprawdę! Jeden rodzaj splotu wystarczy, by stworzyć aż 4 zupełnie różne od siebie bransoletki. Każdy znajdzie coś dla siebie!

Agnieszka pokaże Wam dziś, że by zrobić fajną bransoletkę, na dobrą sprawę wystarczy, nauczyć się tego jednego splotu. W naszym kursie prezentujemy Wam aż 4 bransoletki wykonane tą metodą, prawdą jest jednak, że stworzyć można ich jeszcze więcej. Wystarczy pokombinować z materiałami :)! Co jak co, ale wiemy, że kombinować to Wy i umiecie i lubicie :), my zresztą też, bo bez tego nie powstałoby wiele fajnych projektów.

Jeśli ten rodzaj splotu jest dla Was nowością, to fajna okazja do tego, by opanować go do perfekcji. W końcu każdy wariant tej bransoletki to nowe wyzwanie. Tu trzeba przeplatać nieco ciaśniej, tam luźniej… zresztą, Agnieszka Wam wszystko bardzo dokładnie pokaże :).

1) Bransoletka ze sznurków satynowych

bransoletka pleciona ze sznurka

Bransoletka pleciona ze sznurka w tęczowych kolorach, idealnie nadaje się do ożywienia codziennej stylizacji. Jeśli lubisz, gdy w Twoich outfitach to dodatki grają pierwsze skrzypce, to idealne rozwiązanie dla Ciebie, bo ta bransoletka zdecydowanie przyciąga wzrok:).

Produkty, które potrzebujesz do wykonania bransoletki ze sznurków satynowych:

bransoletka pleciona ze sznurka

Sznureczki satynowe – 3x 40 cm odcinki sznurków o średnicy 2mm

Zapięcie magnetyczne – wielkość otworu 10,5x 3mm

Klej jubileirski – my użyliśmy poxipolu

Zapalniczka lub klej magic, przydadzą Ci się do zabezpieczenia sznurków przed strzępieniem

Taśma klejąca i sznureczek – ułatwią Ci zaplatanie

Gumka recepturka – pomoże Ci uniknąć rozplatania się sznureczków, przed podklejeniem zapięcia

bransoletka ze sznurków

bransoletka pleciona ze sznurka

Jeśli nie przemawia do Ciebie biżuteria w neonowych barwach, żaden problem. Zamiast rezygnować z wykonania tej bransoletki, wybierz po prostu sznurki satynowe w stonowanych kolorach. Efekt jaki uzyskasz może być naprawdę ciekawy :).
Wszystkie produkty niezbędne do wykonania tej bransoletki, znajdziesz tutaj.

2) Bransoletka z rzemieni

Bransoletka z rzemieni za to pasuje do większości casualowych stylizacji, głównie dzięki spokojnej kolorystyce.

Produkty, których potrzebujesz do wykonania bransoletki z rzemieni:

bransoletka z rzemieni

Rzemienie płaskie – 3 rzemienie 4x 2,5mm

Końcówki do wklejenia – 2 płaskie końcówki o otworze 4x 17mm

Zapięcie – u nas karabińczyk 16mm

Kółeczka montażowe – o wielkości 7mm

Zawieszki – z zawieszkami jak zawsze możesz poszaleć, by nadać bransoletce wyjątkowy charakter :)

Klej do biżuterii – u nas poxipol

Narzędzia – nożyczki i  szczypce z płaskimi noskami, które przydadzą Ci się do otwierania i zamykania kółeczek montażowych

Gumka recepturka lub kawałek sznureczka – przydadzą Ci się do zabezpieczenia zaplecionych rzemieni

bransoletka pleciona z rzemieni

bransoletka z rzemieni
Wszystkie produkty niezbędne do wykonania tej bransoletki znajdziesz tutaj.

3) Bransoletka ze sznurków skręcanych

Bransoletki z sznurków skręcanych i z drobnych koralików są już nieco bardzie eleganckie (co nie zmienia faktu, że równie świetnie odnajdą się w codziennych outfitach). Prawda, że piękne :)?

jak się robi bransoletki

Produkty, których potrzebujesz do wykonania bransoletki z sznurków skręcanych:

bransoletka z sznurków

Sznurek jubilerski – sznurek skręcany o grubości 4mm

Końcówki do wklejania – otwór 7x 20mm

Zapięcie – u nas karabińczyk o wielkości 16mm

Zawieszki – z zawieszkami jak zawsze możesz poeksperymentować, staraj się jednak, by kolorystycznie współgrały z zapięciem i wklejonymi końcówkami

Kółeczka montażowe – o wielkości 7mm

Klej do biżuterii – u nas poxipol

Narzędzia – szczypce o płaskich noskach, nożyczki

Zapalniczka lub klej magic – niezbędne do zabezpieczenia sznurków przed strzępieniem

Gumka recepturka – ułatwi Ci pracę :)

bransoletka diy

 

Bransoletka z sznurków
Wszystkie produkty z których wykonana jest bransoletka, są dostępne tutaj.

3) Bransoletka z małych koralików

Produkty, których potrzebujesz do wykonania bransoletki z drobnych koralików:

bransoletka z małych koralików

Drobne koraliki – kolor koralików oczywiście dowolny, a jest w czym wybierać:)

Nić jubilerska – 3x 40cm nici o grubości 0,45mm

Zawieszki

Kółeczka montażowe – o wielkości 7mm

Zapięcie – karabińczyk o wielkości 16mm

Końcówki do biżuterii – okrągłe o otworze 5mm

Klej do biżuterii – u nas poxipol

Narzędzia – szczypce i nożyczki

Kawałek sznureczka lub gumka recepturka

bransoletka z małych koralików

Przyznajcie, że bransoletka z małych koralików wyszła cudnie :).

bransoletka z małych koralików
Wszystkie produkty niezbędne do wykonania tej bransoletki znajdziesz tutaj.
Bransoletki wyszły wyjątkowo pięknie, więc niestety trzeba liczyć się z tym, że produkty użyte do ich wykonania mogą się szybko skończyć. Wasza wena twórcza czasem przerasta nasze zasoby magazynowe :). Na bieżąco staramy się uzupełniać nasze zapasy, ale nie zawsze jest to możliwe. W sklepie znajdziecie jednak sporo alternatywnych produktów. Jeśli potrzebujecie pomocy w doborze, piszcie do nas, a wspólnie coś wymyślimy.

Koniecznie dajcie znać, która bransoletka podoba Wam się najbardziej. Nam ciężko byłoby zdecydować, a, że życie sobie trzeba ułatwiać, a nie utrudniać, chyba musiałybyśmy się podjąć zrobienia wszystkich. Jeden splot, a 4 piękne bransoletki na różne okazje. Jak tu z którejś zrezygnować :)?

Jeśli macie ochotę pochwalić się swoimi pracami szerszemu gronu, zachęcamy Was do wysyłania zdjęć na adres sklep@pasart.pl. Wasze prace mogą się znaleźć w galerii u nas na blogu, albo na naszym profilu na Facebooku.

 

Agnieszka Wajzer-Nowak: Ukończyła liceum plastyczne we Wrocławiu. Uzyskała dyplom Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Współpracuje z poznańskimi firmami zajmując się oprawą plastyczną imprez, dokumentacją fotograficzną i filmową, a także rękodziełem artystycznym: decoupagem, filcowaniem, sutaszem. Prowadzi warsztaty dla młodzieży i dorosłych, na których pokazuje jak łączyć różne techniki malarskie, graficzne, fotograficzne z rzemiosłem artystycznym. Dla blog.pasart.pl tworzy kursy , gdzie wyjaśnia krok po kroku, jak zrobić biżuterię.

Artykuł Kurs DIY jeden splot – 4 bransoletki pochodzi z serwisu Pasart Blog.

Kurs sutasz krok po kroku – kolczyki i bransoletka

$
0
0
sutasz krok po kroku

Nasz kurs sutasz krok po kroku, przeprowadzi Was przez proces tworzenia pięknego kompletu: bransoletki i kolczyków. Dzięki dokładnemu omówieniu każdego etapu, nie ma możliwości byście sobie nie poradzili! Powodzenia!

Produkty, których potrzebujesz do wykonania kompletu:

sutasz krok po kroku

Sznurek do sutaszu – 3 kolory w odcieniach beżu. Z każdego koloru potrzebujesz po 6x 10 cm sznurka.

Koraliki w kształcie kulki o wielkości 6mm – Iza wybrała koraliki powlekane. Koraliki są piękne, a do tego naprawdę niedrogie.

Koraliki w kształcie kulki o wielkości 4mm – wybierz koraliki w tym samym kolorze co te 6mm.

Drobne koraliki – wzbogacą Twoją biżuterię, przydadzą się też do zrobienia krawatki w kolczykach. Możesz wybrać drobne chińskie lub TOHO.

Koraliki kryształki – Iza wybrała te w kształcie bicone.

Bigle do kolczyków – tu najlepiej sprawdzą się bigle otwarte.

Zapięcie – Iza wybrała zapięcie typu toggle, w kolorze KC gold, który bardzo fajnie komponuje się z beżową kolorystyką biżuterii.

Rzemienie płaskie – w dwóch różnych kolorach. Wymiary: 4x 2,5mm.

Igła jubilerska – musi być cienka, by przejść przez najmniejsze koraliki.

Filc – wybierz filc techniczny.

Nić jubilerska – koniecznie cieniutka.

Klej jubilerski – u nas poxipol.

Wszystkie produkty niezbędne do wykonania tego kompletu znajdziecie pod tym linkiem. Jeśli zastanawiasz się nad zakupami, lepiej nie zwlekaj za długo :). Materiały użyte w kursach zazwyczaj rozchodzą się “na pniu”, a komplet jest taki piękny, że jeśli go nie zrobisz na pewno będziesz żałować. Jeśli jednak się spóźnisz i któregoś z produktu zabraknie – bez paniki. Napisz do nas, a wspólnie znajdziemy jakiś alternatywny produkt. Ewentualnie, razem będziemy odliczać dni do dostawy:).

Krok 1

Przygotuj 10 cm sznurka w trzech odcieniach beżu.

Sutasz krok po kroku

Krok 2

Wbij igłę w równo ułożone sznurki, dokładnie w ich środek. Szyjemy taki sam element, jak w ostatnim kursie sutaszowym, dlatego dziś przedstawiamy Wam nieco skróconą wersję. Jeśli potrzebujesz przypomnienia, zajrzyj tutaj.

sutasz krok po kroku

Krok 3

Po przeszyciu centymetra, wszyj koralik.

sutasz krok po kroku

Krok 4

Zszyj koralik dokładnie ze sznurkami.

sutasz krok po kroku

Krok 5

Zszyj sznurki razem.

sutasz krok po kroku

Krok 6

Powstałą dziurkę, zamaskuj drobnym koralikiem.

sutasz krok po kroku

Krok 7

Uszyj uszko i wszyj mniejszy koralik (4mm).

sutasz krok po kroku

Krok 8

Tak to powinno wyglądać. Teraz uszyj symetrycznie drugie.

sutasz krok po kroku

Krok 9

Tak prezentuje się prawie gotowy element.

sutasz krok po kroku

Krok 10

Wbij igłę od spodu, zaraz przy mniejszym zawijasie.

sutasz krok po kroku

Krok 11

Nawlekamy kryształek i drobny koralik, przebijamy się z powrotem do naszej pracy przez duży koralik, omijając mniejszy.

sutasz krok po kroku

Krok 12

Powtórz czynność 7 razy, tak aby objąć cały zawijas.

sutasz krok po kroku

Krok 13

Teraz uszyj drugi taki sam.

sutasz krok po kroku

Krok 14

Mamy dwa? No to zszywamy!

sutasz krok po kroku

Krok 15

Przebij się od spodu, na środku małego uszka i wbij się w drugie. Przeszyj kilka razy, tak by dobrze się trzymało.

sutasz krok po kroku

Krok 16

Wbij się blisko środka. Teraz będziemy wszywać koralik.

sutasz krok po kroku

 

Krok 17

Po przekątnej przejdź w drugi element.

sutasz krok po kroku

Krok 18

I w drugą stronę to samo.

sutasz krok po kroku

Krok 19

Teraz zszyj z drugiej strony uszka. Ja odwróciłam pracę do góry nogami, by ułatwić sobie trzymanie.

 

sutasz krok po kroku

Krok 20

Gotowe!

sutasz krok po kroku

Krok 21

Odrysuj kształt na filcu i wytnij. Przygotuj przezroczysty klej, przeczytaj dokładnie instrukcje, bo niektóre kleje, tak jak ten którego tu używam, należy nałożyć na wisiorek i na filc, odczekać 10-15 minut i dopiero przykleić, docisnąć.

sutasz krok po kroku

Krok 22

Wcześniej wkleiłam rzemienie do zapięcia.

sutasz krok po kroku

Krok 23

Przygotuj klej i element gotowy do wklejenia.

sutasz krok po kroku

Krok 24

Smarujemy klejem satuszowy element oraz podstawę bransoletki.

sutasz krok po kroku

Krok 25

Sprawdź czy się trzyma.

sutasz krok po kroku

Krok 26

A może kolczyki do kompletu? Uszyj jeszcze dwa takie same elementy, wbij się w trzeci kryształek.

sutasz krok po kroku

Krok 27

Nawlecz 6 drobnych koralików i wbij się w piąty kryształek z kolei.

sutasz krok po kroku

Krok 28

Mamy krawatkę! Powtórz przy drugim kolczyku i załóż bigle.

sutasz krok po kroku

A tak o to prezentuje się efekt końcowy. Prawda, że piękne?

sutasz krok po kroku

To jak? Podejmiecie się wyzwania i wykonacie taki komplet samodzielnie? Zdecydowanie warto!

Jak zawsze czekamy na Wasze komentarze, dajcie znać czy kurs był dla Was czytelny. Jeśli macie ochotę pochwalić się swoimi pracami szerszemu gronu, ślijcie zdjęcia na adres sklep@pasart.pl. Wasze prace mogą się znaleźć w galerii u nas na blogu, albo na naszym profilu na Facebooku.

Izabela Grzeszczyk – w internecie znana jako Jasamira. Z wykształcenia jest socjologiem, ale swoje kroki skierowała w stronę artystyczną, zostawiając socjologię wyłącznie na dyplomie. Tworzeniem biżuterii zajmuje się od 10 lat, tworząc projekty z koralików, witrażu i sutaszu. Handmade to nie jedyny artystyczny konik Izy. Świetnie gra na gitarze, ucząc gry małe dzieci. Gitara otworzyła Izie drzwi do dwóch zespołów, z którymi zwiedziła pół świata. Jasamirę można poznać bliżej na Facebooku oraz http://arimasaj.blogspot.com/

Artykuł Kurs sutasz krok po kroku – kolczyki i bransoletka pochodzi z serwisu Pasart Blog.

Jak zrobić bransoletkę na gumce? Radzi Qrkoko!

$
0
0
Bransoletka na gumce

Jak zrobić bransoletkę na gumce? To całkiem proste! Mamy dla Was świetny tutorial DIY, dzięki któremu dowiecie się jak zrobić bransoletkę z koralików.


Bransoletka z koralików była, jest i będzie modna. Nic dziwnego: pięknie się prezentuje, może przybrać bardzo różny charakter, w zależności od tego z jakich materiałów jest wykonana, a do tego… możesz zrobić ją sama. I to całkiem prosto!
Jak? O tym jak zrobić ładną bransoletkę z koralików opowie Wam prawdziwa specjalistka, czyli Qrkoko, która przygotowała dla Was bardzo pomocny tutorial.
Dowiecie się między innymi tego jak zawiązać gumkę w bransoletce, by się nie rozwiązała, jakiej użyć gumki, jak zamontować zawieszki oraz tego w jaki sposób nosić już gotowe bransoletki. To jednak nie wszystko! Na końcu filmiku czeka na Was prezent :) Sami zobaczcie!

Do wykonania bransoletek z koralików, przydadzą Ci się:

Jadeity – prawdziwy ulubieniec. I nasz, i Wasz :). Ale co tu się dziwić, piękne kamienie naturalne, w najróżniejszych kolorach i odcieniach. CUDA można z nich wyczarować! Dosłownie! Nie bez powodu, dawno, dawno temu, hiszpańscy zdobywcy nosili amulety wykonane z jadeitu, mocno wierząc w jego ochronę. Kto wie… ;)!
Powlekane – tu to dopiero możecie poszaleć z kolorami. I to za naprawdę niewielkie pieniądze :).
Kocie oko – w kategorii “ulubieńcy” mogłyby konkurować z jadeitami:). Nas to w ogóle nie dziwi, bo są naprawdę wyjątkowe.
Piasek pustyni – kamień syntetyczny, a jaki piękny…!
Noc kairu – pięknie się nazywają, pięknie wyglądają i równie pięknie “kosztują”, czego chcieć więcej?
Zawieszki – tu wybór masz ogromny i to jest piękne, bo daje CI możliwość spersonalizowania bransoletki :). Wszystko zależy od tego jaki chcesz nadać jej charakter . Jeśli bransoletkę chcesz podarować komuś w prezencie (co zawsze jest super pomysłem!) możesz dodać zawieszkę, która symbolizować będzie Twoje uczucia.
Przekładki – wspaniale wzbogacą Twoją biżuterię! Zadbaj o to, by stylem i kolorystyką, komponowały się zarówno z koralikami, jak i zawieszkami.
Kółeczka montażowe – zwróć uwagę na to, by kolorystycznie komponowały się z zawieszkami
Klej – do podklejenia supełka użyj kleju uniwersalnego, inny mógłby rozpuścić gumkę.
Wszystkie materiały z których korzystała Qrkoko, w różnych wariantach kolorystycznych, znajdziecie tutaj. Zachęcamy Was do eksperymentowania z różnymi rodzajami koralików i zawieszek. Im bardziej “Wasza” będzie bransoletka, tym lepiej:)! Miłej zabawy!

Artykuł Jak zrobić bransoletkę na gumce? Radzi Qrkoko! pochodzi z serwisu Pasart Blog.

Jak zrobić bransoletkę Pocahontas? Kurs DIY

$
0
0

Dziś pokażemy Wam jak zrobić bransoletkę z rzemieni zamszowych.  Tutorial jest szybki i prosty, a efekt jaki możemy uzyskać bardzo fajny! W zależności od tego na jaką kolorystykę się zdecydujecie, bransoletka zyskać może różny charakter.

jak zrobic bransoletkę z rzemieni

Do wykonania bransoletki potrzebne Ci będą:

bransoletka z rzemieni DIY

Rzemienie zamszowe – wybierz po dwa odcienie z rzemieni zamszowych i zamszowych plecionych. W zależności od tego jaki efekt chcesz uzyskać, możesz wybrać kolory, które będą współgrać ze sobą lub kontrastować.

Klej jubilerski – u nas poxipol

Zapięcie do bransoletki – u nas jest to zapięcie magnetyczne o wielkości 42x 18mm

Wszystkie produkty niezbędne do wykonania takich bransoletek, znajdziesz tutaj.

Gotowe? No to zaczynamy:)!

Krok 1

Wybierz dla siebie kolorystykę, przygotuj rzemienie, klej, zapięcie i wykałaczkę.

bransoletka z rzemieni

Krok 2

Odmierz 19cm po dwa razy z każdego rzemienia, jeśli masz mniejszy obwód nadgarstka, to dopasuj długość do siebie. Pamiętaj, że jeszcze jest zapięcie i będzie ok 5mm dłuższa, czyli moja bransoletka będzie wynosić 19,5cm.

jak zrobić brasnsoletkę

Krok 3

Jak już odcięłaś odpowiednią długość, przymierz do zapięcia czy będzie pasować, jak widzisz mam rzemienie: dwa plecione ciemno brązowe, dwa plecione turkusowe, dwa ekologiczne zamszowe turkusowe oraz dwa ekologiczne zamszowe jasno brązowe.

jak zrobic bransoletke z rzemieni

 

Krok 4

Ułożyłam z rzemieni wcześniej przemyślany wzór. Możesz go powtórzyć lub wymyślić coś własnego, kieruj się intuicją :).

4 pedzel

Krok 5

Oto nasz projekt. Musisz dobrze ułożyć zapięcie! Sprawdź trzy razy zanim zaczniesz kleić :)!

bransoletka z rzemieni

Krok 6

Jedno zapięcie z prawej.

bransoletka z rzemieni

Krok 7

Drugie zapięcie z lewej.

bransoletka z rzemieniKrok 8

Wszystko gotowe? To kleimy!

bransoletka z rzemieni

Krok 9

Klej nakładam na rzemień i wsuwam do otworu zapięcia.

 

biżuteria tutorial

Krok 10

Pomagam sobie wykałaczką, aby do końca dopchnąć rzemień do zapięcia.

biżuteria diy

Krok 11

I tak po kolei każdy:), nie spiesz się! Poxipol skleja dopiero po 10 minutach, a więc masz czas w razie ”w” na poprawki.

bizuteria tutorial

Krok 12

Mamy jedną stronę! Teraz druga!

bransoletka z rzemieni

Krok 13

Upewnij się czy rzemienie równo się kończą, jeśli nie to wyrównaj nożyczkami. Wklej tą stronę tak samo jak w punktach 9-11.

bransoletka z rzemieni tutorial

Krok 14

Gotowa!

bransoletka pocahontas

jak zrobić bransoletkę

bransoletka pocahontas

 

bransoletka z rzemieni

 

bransoletka z rzemieni

 

Izabela Grzeszczyk – w internecie znana jako Jasamira. Z wykształcenia jest socjologiem, ale swoje kroki skierowała w stronę artystyczną, zostawiając socjologię wyłącznie na dyplomie. Tworzeniem biżuterii zajmuje się od 10 lat, tworząc projekty z koralików, witrażu i sutaszu. Handmade to nie jedyny artystyczny konik Izy. Świetnie gra na gitarze, ucząc gry małe dzieci. Gitara otworzyła Izie drzwi do dwóch zespołów, z którymi zwiedziła pół świata. Jasamirę można poznać bliżej na Facebooku oraz http://arimasaj.blogspot.com/

Artykuł Jak zrobić bransoletkę Pocahontas? Kurs DIY pochodzi z serwisu Pasart Blog.


Kurs DIY bransoletki – idealny prezent handmade

$
0
0

Dziś mamy dla Was kurs na DIY bransoletki, które równie pięknie prezentują się w komplecie, co i pojedynczo. Taki zestaw bransoletek to idealny pomysł na prezent handmade, podarowany prosto od serca. Sami zobaczcie!

 

diy bransoletki

Co tam jedna ładna bransoletka, jak można zrobić ich kilka? Kreatywności przecież nie można ograniczać:). Agnieszka Wajzer-Nowak ma dziś dla Was nie lada gratkę:). Komplet pięknych bransoletek, które nosić możecie w zestawie lub osobno. W zależności od tego jak je skomponujecie lub z jakim strojem połączycie, mogą zyskać zupełnie odmienny charakter. Zestaw bransoletek  jest tak efektowny, że idealnie nadaje się na własnoręczny prezent, który podarować możecie bliskiej Wam osobie.

 

Produkty, z których możecie wykonać podobny zestaw bransoletek znajdziecie pod tym linkiem. Pamiętajcie o pierwszej zasadzie pasartomiki: im ładniejsza biżuteria w tutorialu, tym produkty szybciej znikają. A, że te bransoletki są takie śliczne, to wiecie jak  jest:). Jeśli coś się już wyprzedało, bez paniki: możecie pokombinować i poszukać jakiejś alternatywy lub napisać do nas, a wymyślimy coś razem.

 

Krok 1

Zacznij od bransoletki z koralików. Przytnij elastomę na 50cm i nawlecz na igłę. Elastoma jest dość delikatna, by się nie zerwała, nawlecz koraliki i przekładkę na podwójnie złożoną gumkę.

jak zrobić bransoletkędiy bransoletka

Krok 2

Odetnij igłę. Chwyć oba końce gumki razem, naciągnij delikatnie i zrób klasyczny supełek.

jak zrobić fajna bransoletkę

jak zrobić fajna bransoletkę

bransoletka diy

Krok 3

Delikatnie naciągając gumkę, zaciśnij supełek tak, by zmieścił się do dziurki koralika. Przeciągnij go przez sąsiadujący obok koralik tak by odrobinę wystawał. Nałóż kropelkę kleju i przeciągnij z powrotem tak by supełek schował się w dziurce.

bransoletka tutorial

 

diy bransoletka

Krok 4

Obetnij gumkę tuż przy koraliku. Za pomocą kółeczka montażowego zamocuj zawieszkę. Pierwsza bransoletka gotowa.

jak zrobić bransoletkę

jak zrobić bransoletkę

Krok 5
Teraz bransoletka ze sznurka woskowanego. Przytnij sznurek na 3 odcinki długości około 50cm. Zwiąż razem trzy sznureczki i zapleć kawałek klasycznego warkoczyka, około 5cm.

bransoletka ze sznurka

Krok 6

Teraz zaczniesz splot makramowy. Lewy sznurek przełóż nad środkowym sznurkiem .Następnie prawy sznurek przełóż nad tym, który przed chwilą został przełożony z lewej na prawą stronę. Sznurki krzyżują się po prawej stronie.

bransoletka ze sznurka

Krok 7

Prawy sznurek przełóż pod spodem lewego sznurka i środkowego, i wyciągnij go przez środek pętelki utworzonej po lewej stronie.

bransoletka ze sznurka tutorial

Krok 8

Zaciśnij i powtórz całość 7 razy. Sznurek utworzy splot, który zacznie się skręcać. Następnie na środkowy sznurek nawlecz metalową kuleczkę i znów powtórz 7 razy te same sploty.

bransoletka ze sznurka

Krok 9
Znów zapleć warkoczyk. Całość powinna mieć około 13 cm. Końce zabezpiecz gumka recepturką. Do sznureczka podczep zawieszkę.

bransoletka ze sznurków

diy krok po kroku

Krok 10

Teraz czas na drugą część bransoletki. Zwiąż razem 5 odcinków sznurka i 1 łańcuszek. Odcinki długości ok. 30cm. Przyklej je do blatu taśmą klejącą, by ułatwić sobie prace. Podziel sznurki i łańcuszek na 3 grupy. W pierwszej będą dwa sznureczki, w drugiej sznurek i łańcuszek, a w trzeciej jeden sznurek. Zapleć warkoczyk.

własnoręcznie robione bransoletki

Krok 11

Zabezpiecz końcówki gumka recepturką. Przytnij warkoczyk na długość 13 cm. Sznurek zabezpiecz lakierem lub klejem magic.

diy bransoletka

Krok 12

Za pomocą kleju do biżuterii (np. poxipolu) wklej do końcówek dwie części bransoletki. Poczekaj aż klej wyschnie i usuń gumki recepturki.

diy bransoletki

bransoletki własnoręcznie robione

Krok 13

Za pomocą kółeczek montażowych zamontuj zapięcie toggle. Jeśli używasz dokładnie takiego jak to w mojej bransoletce oraz tych samych końcówek, to musisz użyć po dwa kółeczka na stronę. Inaczej zapięcie nie będzie się ładnie układać. Podczep zawieszkę w kształcie kota. Kolejna bransoletka do zestawu gotowa.

pomysł na bransoletkę

Krok 14

Teraz wykonaj bransoletkę z koralików z agatu. Wykonaj ją tak samo jak bransoletkę z koralików z howlitu. Nawlecz koraliki i zawiąż gumkę. Schowaj supełek w koraliku zabezpieczając go klejem.

bransoletka z koralików diybransoletka z koralików diy

Krok 15

Ostatnią wykonamy bransoletkę z rzemienia. Przytnij rzemień na dwa odcinki długości 13cm i 17 cm. Dłuższy odcinek rzemienia przełóż przez pacyfkę, tak jak to widać na zdjęciu. Końce rzemieni przełóż przez utworzoną pętelkę i zaciągnij.

bransoletka z rzemyka diybransoletka z rzemyka diy

Krok 16

Drugi rzemień przełóż przez ucho zawieszki, przeciągnij, wyrównaj końce i nawlecz przekładkę z uchwytem.

bransoletka z rzemieni diy

Krok 17

Wklej końcówki, zamontuj karabińczyk, podczep zawieszki i gotowe!

jak zrobić bransoletkę z rzemieni

Nasze diy bransoletki są już gotowe. Prawda, że piękny zestaw:)?

diy bransoletki

diy bransoletkiDodatkowa wskazówka:

Jeśli turkusowy kolor nie przypadł Ci do gustu, motywy KC Gold pięknie komponują się też z bielą i brązem.

diy bransoletki

Który wariant kolorystyczny spodobał Wam się bardziej? A może macie na ten zestaw zupełnie inny pomysł? Jak zawsze czekamy na Wasze komentarze! Jeśli chcecie podzielić się z nami i resztą handmadowej rodzinki, zdjęciami swoich prac, możecie podsyłać je na adres sklep@pasart.pl.

 

Agnieszka Wajzer-Nowak: Ukończyła liceum plastyczne we Wrocławiu. Uzyskała dyplom Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Współpracuje z poznańskimi firmami zajmując się oprawą plastyczną imprez, dokumentacją fotograficzną i filmową, a także rękodziełem artystycznym: decoupagem, filcowaniem, sutaszem. Prowadzi warsztaty dla młodzieży i dorosłych, na których pokazuje jak łączyć różne techniki malarskie, graficzne, fotograficzne z rzemiosłem artystycznym. Dla blog.pasart.pl tworzy kursy , gdzie wyjaśnia krok po kroku, jak zrobić biżuterię.

Artykuł Kurs DIY bransoletki – idealny prezent handmade pochodzi z serwisu Pasart Blog.

Naszyjnik i bransoletka – biżuteria sutasz krok po kroku

$
0
0

W dzisiejszym kursie DIY, Jasamira pokaże Wam jak zrobić naszyjnik, który równie dobrze, posłużyć może za element bransoletki. Piękna biżuteria sutasz krok po kroku.

sutasz krok po kroku

Do wykonania naszyjnika potrzebne Ci będą:

sutasz jak zrobić

Koraliki powlekane – potrzebujesz tych w rozmiarach 8mm i 4mm. Kolorystyka zależy oczywiście od Ciebie, a wybór masz spory:).

Koraliki mistic – w rozmiarze 8 mm.

Koraliki kryształki – u nas kryształki rondelle.

Koraliki drobne – w rozmiarze 11, posłużą za stopery. Możesz wybrać kolory komponujące się z pozostałymi koralikami lub kontrastujące.

Sznurek do sutaszu – u nas są to dwa odcienie brązu i turkus, ale Ty jak zawsze, możesz poszaleć :).

Filc techniczny

Igła – musi być na tyle cienka, by przeszła przez najmniejsze koraliki.

Nić jubilerska – też musi być cieniutka.

Klej jubilerski – u nas poxipol

Rzemień zamszowy – pleciony, na nim zawiesimy nasz sutaszowy wisior.

Zapięcie magnetyczne – o otworze 5mm

Wszystkie produkty, niezbędne do wykonania naszyjnika, znajdziesz  tutaj. Jeśli któryś z produktów zdążył się wyprzedać i nie masz pomysłu na to, czego można by użyć w zastępstwie, napisz do nas, a wspólnie coś wymyślimy:).

1. Przygotowujemy 25cm sznurka – 3x turkusowy, 2x brąz.

1 pedzel

 

2. Pamiętaj o dobrym ułożeniu sznureczków – wszystkie muszą być w tą samą stronę.

2 pedzel

3. Zaczynamy na samym początku, zszywamy wszystkie sznurki. Możesz końcówki przesmarować klejem Magic, aby się nie rozdwajały.

3 pedzel

4. Formujemy kształt do wszywanego koralika.

diy sutasz

5. Wszywamy wcześniej przygotowany koralik.

tutorial sutasz

6. Zszywamy sznureczki dalej razem.

6 pedzel

7. Zawijamy ślimaczka.

7 pedzel

 

8. Zszywamy ze sobą górne i dolne sznurki, pamiętaj by wbijać igłę między sznureczkami, aby nie było widać przeszycia.

sutasz diy

9. Kiedy ślimak się już trzyma zszywamy dalej nasze górne sznurki.

sutasz diy

10. Modelujemy kształt w trakcie szycia.

diy

11. Wszywamy mniejszy turkusowy koralik.

sutaszowanie

12. Odwróciłam pracę, bo lepiej zszywa mi się z tej strony.

diy sutasz

13. I znowu zszywamy 5 sznurków.

13 pedzel

14. A teraz zawijamy je pod spodem.

sutasz krok po kroku

15. Przeszywamy kawałek.

diy kurs

 

16. Wszywamy kryształki.

soutache diy

17. Trochę przypomina teraz klucz wiolinowy :)

sutasz kurs online

18. Wszyłam 8 kryształków, a teraz zszywamy 10 sznurków razem.

18 pedzel

19. I jedziemy dalej :) kiedy już zszyłaś 2-3mm, znowu zszywamy tylko 5 sznurków.

19 pedzel

20. Modelujemy zawijasa w drugą stronę.

20 pedzel

21. Wszywamy większy turkusowy koralik.

21 pedzel

22. Zszywamy dalej 5 sznurków, aby okrążyły koralik.

handmade

23. I zszywamy 10 sznurków razem.

23 pedzel

24. Dla zamaskowania powstałej dziurki wszywamy drobny koralik.

24 pedzel

25. To już ostatni zawijas z tych sznurków :).

diy sutasz

26. Wszywamy mały turkusowy koralik.

26 pedzel

27. Wszywamy zawijas pod spód.

sutaszowy naszyjnik

28. Tak wygląda lewa strona, zabezpiecz końce i zszyj na „okrętkę” sznurki.

28 pedzel

sutasz

29. A teraz dodatki!:) Wszyj koralik w 3 sznurki.

30 pedzel

30. Będziemy tutaj wszywać, przymierz czy pasuje.

sutasz krok po kroku

31. Wbijamy się od spodu między sznurkami do głównego elementu, powtórz z drugiej strony małego elementu aby dobrze się trzymał.

haft sutasz

32. Wygląda to tak :).

sutaszowe inspiracje

33. Robimy drugi taki element, tym razem z turkusowym koralikiem i sznurkami w innej kolejności.

sutasz jak zacząć

34. I wszywamy go do głównego elementu po przekątnej.

sutaszowe inspiracje

35. Teraz kolejny! Wszywamy mały turkusowy koralik w trzy sznurki.

36 pedzel

 

36. Wszywamy drugi taki sam koralik z lewej strony, i szyjemy z drugiej strony zawijas.

37 pedzel

37. Ma to wyglądać tak.

sutasz krok po kroku

38. Zszywamy z głównym elementem wbijając się w bok, pamiętaj aby przechodzić igłą przez środek sznurków.

jak zrobić sutasz

39. Wszywamy obok duży turkusowy koralik i malutki – jako stoper.

sutasz krok po kroku

40. A teraz tak samo kryształek.

sutasz

41. Uszyj drugi mały element, ale tym razem z prawej strony koralik, z lewej ślimak.

sutasz dla początkujących

 

42. I wszywamy go tu jak poprzedni.

jak zrobić sutasz

43. Teraz duży brązowy koralik, kryształek i drobny.

jak zrobić sutasz

44. Obok duży turkusowy i drobny.

sutasz jak zrobić

45. No i ostatni kryształek z drobnym koralikiem :).

technika sutasz

46. Odrysowujemy kształt wisiorka na filcu i wycinamy. Przygotuj przezroczysty klej, przeczytaj dokładnie instrukcje, bo niektóre kleje tak jak ten którego tu używam należy nałożyć na wisiorek i na filc, odczekać 10-15 minut i dopiero przykleić, docisnąć.

soutache krok po kroku

sutasz naszyjniksutaszowy naszyjnik

Możesz też pokusić się o wykonanie naszyjnika w innym wariancie kolorystycznym.

naszyjnik ze sznurka

sutasz blog

 

Masz dwie opcje :). Wisiorek – wystarczy, że rzemień pleciony wkleisz w zapięcie magnetyczne  i doszyjesz krawatkę, a uzyskasz naszyjnik, który idealnie pasuje do bransoletki Pocahontas, którą pokazaliśmy w tym kursie, albo…

 

sutasz bransoletka

bransoletka sutasz krok po kroku

 

Albo przyklej motyw do bransoletki Pocahontas z poprzedniego kursu ;).

Który wariant podoba się Wam bardziej:)? Koniecznie dajcie znać!

Izabela Grzeszczyk – w internecie znana jako Jasamira. Z wykształcenia jest socjologiem, ale swoje kroki skierowała w stronę artystyczną, zostawiając socjologię wyłącznie na dyplomie. Tworzeniem biżuterii zajmuje się od 10 lat, tworząc projekty z koralików, witrażu i sutaszu. Handmade to nie jedyny artystyczny konik Izy. Świetnie gra na gitarze, ucząc gry małe dzieci. Gitara otworzyła Izie drzwi do dwóch zespołów, z którymi zwiedziła pół świata. Jasamirę można poznać bliżej na Facebooku oraz http://arimasaj.blogspot.com/

Artykuł Naszyjnik i bransoletka – biżuteria sutasz krok po kroku pochodzi z serwisu Pasart Blog.

Jak zrobić kolczyki sutasz – Kurs DIY krok po kroku

$
0
0
jak zrobić kolczyki sutasz

W dzisiejszym kursie, Jasamira pokaże Wam, jak zrobić kolczyki sutasz, z najmodniejszym w tym sezonie chwostem. Piękne, kolorowe, oryginalne, no i wykonane własnoręcznie – jeśli lubicie się wyróżniać, to coś dla Was!

 

Produkty, których potrzebujesz do wykonania kolczyków:

sutasz jak zacząć

Bigle do kolczyków – u nas są to bigle angielskie klasyczne o rozmiarze 16mm

Koraliki Toho – przydadzą Ci się do wykończenia kolczyków. Potrzebne Ci będą Toho w dwóch rozmiarach: 15 i 8.

Jadeity – potrzebujesz koralików w rozmiarze 10mm i 6mm.

Sznurek do sutaszu – wybierz 6 odcieni z sznurków 3mm, z każdego będziesz potrzebować po dwa odcinki, po 25 cm. Jasamira postawiła na odcienie zieleni i różu, ale to w jakiej kolorystyce będą Twoje kolczyki, zależy wyłącznie od Ciebie :).

Rzemień zamszowy – będziesz potrzebować ok 28 odcinków rzemienia wielkości 1,5 mm. Kolory zależą od Ciebie, ale lepiej żeby chwost komponował się kolorystycznie z resztą kolczyka. Jasamira lubi kolczyki maxi, dlatego jej chwost ma aż 8cm. Ty musisz wymierzyć odpowiednią dla siebie długość :).

Końcówki do wklejania – potrzebne Ci będą owalne końcówki , w które wkleisz rzemienie tworzące chwost.

Filc – potrzebny do podklejenia gotowego kolczyka, wybierz filc techniczny.

Igła – co tu dużo mówić, po prostu niezbędna:).

Klej do biżuterii – u nas jest to poxipol i przezroczysty klej magic.

Wszystkie produkty niezbędne do wykonania tych pięknych kolczyków, znajdziesz tutaj. Jeśli któryś z produktów zdąży się wyprzedać, poszukaj w pasartowej ofercie jakiejś alternatywy. Jeśli i to się nie uda, śmiało skrobnij do nas, a razem coś wymyślimy :).

Gotowi? No to zaczynamy!

1. Zaczynamy od chwosta :). Ja lubię kolczyki maxi, więc mój chwost będzie miał 8cm :), Wy zróbcie taką długość jaką lubicie.

chwost diy

2. Układamy równo 14 kawałków rzemieni – ilość zależy od końcówki, przymierz przed klejeniem ile się zmieści.

jak zrobić chwost

3. Nakładam klej (Poxipol) do końcówki patyczkiem kosmetycznym i wkładam rzemienie.

3 pedzel

4. Przycinam końcówki aby chwost był idealnie równy.

chwost diy

5. Potrzebujesz 6 sznurków po 25cm – 3 odcienie różu i 3 odcienie zielonego.

8 brakujace

6. Zaczynamy zszywać 6 sznurków 1cm przed środkiem.

diy sutasz

7. Wszywamy piękny jadeit.

sutasz diy

 

8. W tę i z powrotem :).

sutasz kolczyki diy

9. A teraz 12 sznurków razem!

sutasz

10. Wszywamy Toho aby zamaskować dziurkę.

10 pedzel

11. Ponownie zszywamy razem.

sutasz diy

12. Szyjemy zawijasa – ślimaka! Pamiętaj aby cały czas układać, modelować sznureczki w pożądany kształt:.

sutasz kurs

13. Zszywaj równiutko, bardzo blisko, igła przy igle.

sutasz jak zaczac

14. Już prawie! Nie spiesz się!

kurs sutaszu

15. Tak wygląda lewa strona.

15 pedzel

16. Przebij się od spodu między sznurkami, przymocuj dobrze ślimaka, zakończ z tyłu nitkę i obetnij nadmiar sznurków.

jak zrobić kolczyki sutasz

17. Mamy dwa główne elementy! Teraz musimy je połączyć.

diy kolczyki sutasz

18. Przebij się między sznurkami i z dwóch stron przyszyj kółeczko końcówki do elementu sutasz.

 

19 pedzel

 

19. Dla pewności możesz delikatnie przykleić przezroczystym klejem.

diy kolczyki z chwostem

jak zrobić kolczyki sutasz

20. A teraz zdobimy! Przebijamy się przy chwoście, nawlekamy kryształek i koralik Toho, z powrotem przebijamy się tylko przez kryształek. Jeśli nie wiesz jak, wróć do moich poprzednich kursów.

22 pedzel

21. Teraz tak samo ale dodajemy jeszcze jadeit, powtarzamy 3 razy.

diy kolczyki sutasz

22. Powtarzamy to samo z drugiej strony.

diy sutasz

diy kolczyki krok po kroku

23. Ostatni już etap, wbijamy igłę za trzecim jadeitem.

26 pedzel

27 pedzel

24. Nawlekamy 3 koraliki: 1 zielony Toho 8/0, 1 różowy Toho 15/0, 1 zielony Toho 8/0 i wbijamy się obok w pracę tak, aby zmieściły się obok siebie tylko dwa.

28 pedzel

25. I powstaje taka piramidka :).

30 pedzel

26. Gdy już jesteśmy na środku mocujemy bigiel – nawlekamy koralik zielony, później różowy, bigiel, różowy i zielony koralik.

diy sutasz kolczyki krok po kroku

27. Jeszcze kawałek.

kolczyki sutasz

28. Gotowy! Teraz uszyj drugi!

diy kolczyki z chwostem krok po kroku

29. Nie zapomnij podkleić tyłu:). Odrysowujemy kształt na filcu i wycinamy. Przygotuj przezroczysty klej, przeczytaj dokładnie instrukcje, bo niektóre kleje, tak jak ten którego tu używam, należy nałożyć na wisiorek i na filc, odczekać 10-15 minut i dopiero przykleić, docisnąć.

34 pedzel

 

jak zrobić kolczyki sutasz

To jak, bierzecie się za sutaszowanie :)? Jak zawsze czekamy na Wasze komentarze i uwagi, dajcie znać jak podobają Wam się kolczyki!

Izabela Grzeszczyk – w internecie znana jako Jasamira. Z wykształcenia jest socjologiem, ale swoje kroki skierowała w stronę artystyczną, zostawiając socjologię wyłącznie na dyplomie. Tworzeniem biżuterii zajmuje się od 10 lat, tworząc projekty z koralików, witrażu i sutaszu. Handmade to nie jedyny artystyczny konik Izy. Świetnie gra na gitarze, ucząc gry małe dzieci. Gitara otworzyła Izie drzwi do dwóch zespołów, z którymi zwiedziła pół świata. Jasamirę można poznać bliżej na Facebooku oraz http://arimasaj.blogspot.com/

 

Artykuł Jak zrobić kolczyki sutasz – Kurs DIY krok po kroku pochodzi z serwisu Pasart Blog.

Jak zrobić breloczek z filcu? – KURS DIY

$
0
0
jak zrobić breloczek z filcu

W dzisiejszym kursie DIY, Agnieszka pokaże Wam jak zrobić breloczek do kluczy. Przydatny gadżet, który nie tylko ozdobi Wasze klucze, ale i utrudni ich zgubienie :). Zobaczcie jak powstawał nasz breloczek handmade!

 

Mówią, że kobieca torebka nie ma dna. I czasem zdaje się, że to prawda! Zwłaszcza wtedy, gdy właśnie się śpieszysz. I właśnie bardzo czegoś szukasz. I właśnie bardzo chciałabyś otworzyć tę szafkę lub drzwi, a w ręce wpada Ci wszystko, tylko nie klucze.

Nie, nie wynaleźliśmy jeszcze GPS do kluczy :)…

ale… za to mamy dla Was kurs DIY na piękny brelok. Taki co to będzie Wam umilał życie: fajnym wyglądem i funkcjonalnością, bo znacznie ułatwi poszukiwanie kluczy :). Do dzieła!

jak zrobić breloczek

Produkty, których potrzebujecie do wykonania breloczka:

jak zrobić breloczek

Kółeczka montażowe – potrzebne Ci będzie kółeczko do breloczka oraz kółeczka w rozmiarze 9mm lub większe.

Filc – jeden arkusz filcu technicznego, który usztywni breloczek oraz kilka arkuszy filcu dekoracyjnego, w wybranych przez siebie odcieniach.

Rzemienie zamszowe – możesz wybrać jeden kolor lub połączyć ze sobą kilka różnych odcieni. To Ty tu jesteś projektantem :)! Wybierz ten o rozmiarze 3x 1,5mm.

Końcówka do wklejania – niezbędna do wklejenia chwosta. Jej kształt i rozmiar zależy oczywiście od Ciebie, Agnieszka wybrała końcówkę owalną. W zależności od tego jaki rozmiar wybierzesz, będziesz potrzebować więcej lub mniej rzemieni.

Igła

Nić monofilowa – by wszystko trzymało się razem :).

Klej – do podklejenia filcu wystarczy klej szybkoschnący, ale do wklejenia chwosta lepszy będzie poxipol.

Karabińczyki – potrzebny Ci będzie duży karabińczyk do breloczka oraz nieco mniejszy karabińczyk do podpięcia klucza.

Pracę ułatwią Ci też narzędzia: szczypce, nożyczki oraz płaski kawałek mydła, linijka,

breloczek handmade

breloczek z filcu

Wszystkie produkty niezbędne do wykonania breloczka znajdziecie tutaj.  Jeśli któryś z produktów się wyprzedał, to musicie:

a) okazać nam odrobinkę wyrozumiałości :). Nasze zapasy są duże ale ograniczone, w przeciwieństwie do Waszej weny twórczej, która codziennie uszczupla nasze magazynowe zasoby ;),

b) trochę pokombinować i znaleźć w pasartowej ofercie jakieś alternatywne rozwiązanie lub

c) napisać do nas, a wspólnie postaramy się coś wymyślić. No chyba, że produkt, którego zabrakło jest z kategorii tych niezastąpionych, to niestety musicie…

d) przeczekać, aż nasza dzielna załoga uwinie się z kolejną dostawą :).

Koniecznie dajcie nam znać, jak podoba Wam się ten kurs . A jeśli chcecie podarować pasartowej ekipie trochę radości, to podeślijcie nam zdjęcia swoich prac na maila: sklep@pasart.pl, Wasze prace będą inspiracją dla nas i innych :)!

Agnieszka Wajzer-Nowak: Ukończyła liceum plastyczne we Wrocławiu. Uzyskała dyplom Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Współpracuje z poznańskimi firmami zajmując się oprawą plastyczną imprez, dokumentacją fotograficzną i filmową, a także rękodziełem artystycznym: decoupagem, filcowaniem, sutaszem. Prowadzi warsztaty dla młodzieży i dorosłych, na których pokazuje jak łączyć różne techniki malarskie, graficzne, fotograficzne z rzemiosłem artystycznym. Dla blog.pasart.pl tworzy kursy , gdzie wyjaśnia krok po kroku, jak zrobić biżuterię.

Artykuł Jak zrobić breloczek z filcu? – KURS DIY pochodzi z serwisu Pasart Blog.

Jak zrobić kolczyki z koralików TOHO

$
0
0
kolczyki toho

W dzisiejszym kursie DIY, Agnieszka pokaże Wam jak zrobić kolczyki z koralików TOHO. I to nie byle jakie kolczyki, bo dłuuugie, wiszące i… przepiękne! Do ich wykonania potrzeba trochę cierpliwości, ale efekt zdecydowanie jest tego wart. Zobaczcie, to wcale nie takie trudne!

 

Wiszące kolczyki z koralików TOHO, prezentują się pięknie i wbrew pozorom nie są wcale aż tak trudne w wykonaniu. Fakt, wymagają sporej ilości cierpliwości i dokładności, ale z Agnieszką i jej kursem wszystko jest łatwiejsze. A jak coś jest niezrozumiałe, to zawsze można ją spauzować i posłuchać jeszcze raz :), takie zalety youtubowych kursów ;)!

Agnieszka wykonała kolczyki w kolorach brązowo-złoto-turkusowym, ale Wy jak zwykle macie pełną dowoloność. Koraliki TOHO występują w wielu pięknych kolorach, na pewno znajdziecie, więc coś dla siebie. Kolczyki w trakcie noszenia pięknie się kołyszą i mienią – po prostu efekt WOW, czego chcieć więcej :)? Do dzieła!

jak zrobić kolczyki z koralików toho

Produkty, których potrzebujecie do wykonania kolczyków:

lista kolczyki długie toho

Koraliki TOHO – w rozmiarze 11. Wybór kolorów jest spory, więc wszystko zależy od Ciebie. U Agnieszki są to koraliki w odcieniach brązu, złotego i turkusu. Proporcje rozkładają się mniej więcej tak: ok 334 koralików brązowych, 108 złotych i 108 turkusowych.

Bigle – od Ciebie zależy czy wybierzesz bigle angielskie czy też bigle klasyczne.

Kółeczka montażowe – jeśli, tak jak Agnieszka, zamierzasz użyć bigli angielskich, dodatkowo potrzebować będziesz 2 kółeczek montażowych.

Nić – powinna być mocna, dobrze sprawdzi się nitka do sztruksu lub skóry.

Igła – musi być na tyle mała, by przeszła swobodnie przez otwór koralika, ale i na tyle duża, by przez jej uszko przecisnęła się nitka. Bez przymiarek się nie obędzie :).

Przydadzą Ci się też nożyczki i szczypce.

jak zrobić kolczyki z koralików toho

 

 

Wszystkie produkty niezbędne do wykonania kolczyków znajdziesz tutaj. Jeśli któregoś z produktów zabraknie, pamiętaj, że zarówno z kolorystyką koralików TOHO, jak i bigli, możesz swobodnie eksperymentować. Jeśli pomimo tego czegoś Ci brak, napisz do nas, a z chęcią pomożemy :).

 

Agnieszka Wajzer-Nowak: Ukończyła liceum plastyczne we Wrocławiu. Uzyskała dyplom Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Współpracuje z poznańskimi firmami zajmując się oprawą plastyczną imprez, dokumentacją fotograficzną i filmową, a także rękodziełem artystycznym: decoupagem, filcowaniem, sutaszem. Prowadzi warsztaty dla młodzieży i dorosłych, na których pokazuje jak łączyć różne techniki malarskie, graficzne, fotograficzne z rzemiosłem artystycznym. Dla blog.pasart.pl tworzy kursy , gdzie wyjaśnia krok po kroku, jak zrobić biżuterię.

Artykuł Jak zrobić kolczyki z koralików TOHO pochodzi z serwisu Pasart Blog.

Jak zrobić naszyjnik z ceramiki – KURS DIY

$
0
0
naszyjnik z ceramiki

Dziś projektantem biżuterii może zostać każdy! Wystarczy dobry pomysł i odrobina chęci, aby go zrealizować. Od czego zatem zacząć? Marta Draganek pokaże Wam, jak zrobić naszyjnik z ceramiki.

Ceramika jest bardzo wdzięcznym materiałem, wprost idealnym do rozpoczęcia przygody z projektowaniem. Stworzenie wyjątkowej biżuterii z elementami ceramiki nie wymaga wielkich umiejętności, narzędzi, czy nakładów finansowych. Tak naprawdę, jedyne czego potrzebujesz to rzemień, parę koralików ceramicznych i metalowych przekładek. Tylko tyle wystarczy, aby wykonać niezwykle efektowny naszyjnik! Z tym projektem poradzi sobie każdy. A może zainspiruje Cię do stworzenia własnego dzieła, czegoś jedynego w swoim rodzaju?

Do wykonania naszyjnika będziesz potrzebować:

naszyjnik z ceramiki

Koraliki ceramiczne -potrzebne Ci będą 4 koraliki lustrzane, w kształcie walca, o wymiarach 15x17mm. Kolorystyka, jak zawsze zależy od Ciebie. Marta wybrała koraliki szaro-fioletowe (1 sztuka) i czarno-fioletowe (3 sztuki).

Rzemienie szyte – potrzebne Ci będą 2 odcinki rzemienia o wymiarach 5x7mm. Marta wybrała rzemień metaliczny przecierany w kolorze czarnym (70 cm) i rzemień Star Dust w kolorze srebrnym (47cm).

Przekładki – Marta użyła 2 przekładek metalowych o wymiarach 8x14x11mm i 4 płaskich oponek o wymiarach 8×13.5x10mm.

Zapięcie magnetyczne – jeśli chcesz wykonać naszyjnik składający się z dwóch odcinków rzemieni, wybierz zapięcie magnetyczne okrągłe, o wymiarach 18x12mm. Jeśli bardziej podoba Ci się naszyjnik z pojedynczego rzemienia, potrzebować będziesz zapięcie magnetyczne o średnicy otworu 6mm.

Klej jubilerski – np. poxipol.

Nożyczki

Wszystkie produkty niezbędne do wykonania naszyjnika znajdziesz tutaj. Jeśli któregoś zabraknie, spróbuj poszukać alternatywnego rozwiązania w pasartowej ofercie lub napisz do nas, a wspólnie coś wymyślimy :).

naszyjnik z ceramiki

Do dzieła!

Wykonamy elegancki, aczkolwiek dość masywny naszyjnik w odcieniach szarości, srebra i fioletu. Bazę naszyjnika stanowić będą grube rzemienie szyte w dwóch kontrastujących kolorach. Formę zbudujemy przy pomocy ceramicznych koralików oraz prostych posrebrzanych przekładek.

1. Zaczynamy od ciemnego rzemienia – wybrałam czarny metaliczny. Ma przepiękny satynowy połysk. W zależności od tego, jak pada na niego światło, raz wydaje się czarny, raz stalowy. Doskonale współgra z fioletem i szarością ceramiki. Odmierzamy 70cm i składamy rzemień dokładnie na pół. Zwróćcie uwagę, aby szew znajdował się od spodu naszyjnika.

kurs biżuterii

2. Na jeden z końców nakładamy ceramiczny koralik w kolorze szarym.

kurs diy

3. Ściągamy koralik w dół, tak by znalazł się dokładnie w połowie rzemienia.

kurs diy

4. Na oba końce rzemienia nakładamy pierwszą metalową przekładkę – kostkę.

kurs diy

5. Ściągamy ją w dół, ale nie zupełnie do końca – zostawiamy pętlę z ceramicznym koralikiem.

5 pedzel

6. Nakładamy kolejny koralik, tym razem czarny, i drugą przekładkę. Ta kombinacja będzie stanowiła centralny punkt naszyjnika.

naszyjnik z ceramiki

7. Dodamy teraz drugi rzemień. Wybrałam taki w kontrastującym srebrnym kolorze z efektem ‘Star Dust’ (ang. gwiezdny pył). Rzemień pięknie mieni się w świetle. Dzięki temu, że jest malowany metaliczną farbą, a nie pokryty brokatem, nie obsypuje się, nie brudzi ubrania. Odmierzamy 47cm. Układamy elementy na stole. Spójrzcie w którą stronę wywija się rzemień. Ponieważ wysyłany jest w ciasnym zwoju, zawsze będzie się skręcał w jedną stronę. Postarajcie się ułożyć go tak, aby szycie znowu znalazło się od spodu naszyjnika, a jednocześnie, aby rzemień naturalnie układał się w okrąg wokół szyi.

diy naszyjnik z ceramiki

8. Na koniec jasnego i ciemnego rzemienia nakładamy, tym razem owalną przekładkę.

kurs biżuterii

9. Ściągamy przekładkę w dół naszyjnika.

naszyjnik własnoręcznie robiony

10.W ten sam sposób naciągamy przekładkę z drugiej strony.

jak zrobić naszyjnik

11. Po obu stronach nakładamy czarne koraliki ceramiczne i kolejne przekładki.

jak zrobić naszyjnik

12. Pozostało już tylko wkleić zapięcie magnetyczne. Mój klej jest dosyć gęsty. Nanoszę go zazwyczaj w czterech punktach otworu i po prostu wsuwam końce rzemienia.

diy

13. Czekamy aż klej wyschnie i naszyjnik gotowy!

naszyjnik z ceramiki

 

Zastanawiacie się pewnie co jeszcze można zrobić z tych samych elementów.

Przyszedł mi do głowy pomysł na prosty krótki naszyjnik w kontrastujących kolorach. Wykorzystałam tutaj dwa odcinki srebrnego rzemienia ‘Star Dust’ o długości 47cm. Po prostu wciągnęłam na nie czarno-fioletowe koraliki i przekładki. Na końcu wkleiłam zapięcie.

naszyjnik z ceramiki

Zrobiłam też piękny długi wisior. Koraliki i przekładki naciągnęłam na metrowy rzemień. Jego końce wkleiłam w zapięcie magnetyczne o średnicy otworu 6mm. Prawda, że wygląda świetnie?

naszyjnik z ceramiki

Jestem ciekawa Waszych pomysłów! Podzielcie się nimi na pasartowym Facebook’u.

Pozdrawiam i życzę wspaniałej kreatywnej zabawy!

Autorem kursu jest Marta Draganek, projektantka marki Tarragon Art – stylowa biżuteria artystyczna. Kurs przygotowany bez licencji na odsprzedaż lub jakikolwiek inny użytek komercyjny. Treść oraz zdjęcia chronione są prawem autorskim. Kopiowanie, powielanie lub dalsze udostępnianie bez zgody autora zabronione.

Artykuł Jak zrobić naszyjnik z ceramiki – KURS DIY pochodzi z serwisu Pasart Blog.

Kolczyki z koralików TOHO – Kurs DIY

$
0
0
kolczyki z koralików

W dzisiejszym kursie DIY, pokażemy Wam jak zrobić trójkątne kolczyki z koralików TOHO. Choć kolczyki mogą się wydawać nieco trudne w wykonaniu, nie zrażajcie się! Mamy dla was przystępny kurs w formie video, na którym Agnieszka Wajzer-Nowak, tłumaczy krok po kroku, jak samodzielnie wykonać takie kolczyki z koralików. Spróbujcie!

Agnieszka przygotowała dla Was kilka pokazowych wersji kolczyków, ale to od Was zależy jakich kolorów TOHO użyjecie. Nasz kurs video ma raczej formę instruktażową, która ma pomóc Wam oswoić się z tą techniką, ostateczny wygląd kolczyków zależy od Was – zachęcamy do eksperymentowania :)!

jak zrobić kolczyki z toho

jak zrobić kolczyki z koralików

Do wykonania kolczyków potrzebne Ci będą:

toho lista

Bigle do kolczyków – do kolczyków dobrać możesz bigle otwarte lub klasyczne angielskie.

Koraliki TOHO – najlepsze będą te w rozmiarze 8 lub 11. Możesz wykonać je z koralików o zbliżonych odcieniach lub tych ze sobą kontrastujących. Wybór należy do Ciebie :).

Kółeczka montażowe – wybierając kółeczka montażowe zwróć uwagę na to, by były w tym samym kolorze co bigle.

Igła – zwróć uwagę na to, by była na tyle duża, by przeszła przez nią nić czy żyłka, ale i na tyle mała, by przecisnęła się przez oczko koralika.

Szczypce – przydadzą Ci się do zamontowania bigli i kółeczek montażowych.

Mocna nić lub żyłka – pamiętaj, że żyłka musi przejść przez oczko wybranej przez Ciebie igły.

Wszystkie produkty potrzebne do wykonania kolczyków znajdziesz tutaj. Jeśli któregoś z nich zabraknie i będziesz mieć problem z znalezieniem dla niego alternatywy, napisz do nas, a wspólnie coś wymyślimy :).

 

 

jak zrobić kolczyki z koralików toho

kolczyki z toho

jak zrobić kolczyki z koralików

Koniecznie zajrzyjcie też do naszego kursu na wiszące kolczyki z koralików TOHO, który znajduje się tutaj. Dajcie znać jak podoba Wam się kurs i czy był dla Was czytelny – czekamy na Wasze komentarze :)!

Agnieszka Wajzer-Nowak: Ukończyła liceum plastyczne we Wrocławiu. Uzyskała dyplom Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Współpracuje z poznańskimi firmami zajmując się oprawą plastyczną imprez, dokumentacją fotograficzną i filmową, a także rękodziełem artystycznym: decoupagem, filcowaniem, sutaszem. Prowadzi warsztaty dla młodzieży i dorosłych, na których pokazuje jak łączyć różne techniki malarskie, graficzne, fotograficzne z rzemiosłem artystycznym. Dla blog.pasart.pl tworzy kursy , gdzie wyjaśnia krok po kroku, jak zrobić biżuterię.

Artykuł Kolczyki z koralików TOHO – Kurs DIY pochodzi z serwisu Pasart Blog.


Beading tutorial – bransoletki z koralików – KURS DIY

$
0
0
bransoletki z koralików

Marta Draganek, przygotowała dla Was beading tutorial na piękne bransoletki z koralików. Biżuteria według jej projektu, pasuje zarówno do codziennych stylizacji, jak i tych bardziej eleganckich, np. sylwestrowych, wszystko zależy od tego jakich materiałów użyjecie. Sami zobaczcie!

Beading zdecydowanie należy do moich ulubionych technik tworzenia biżuterii. Prawdą jest, że wymaga cierpliwości – koralikowych dodatków nie zrobimy w pięć minut. Za to ogromną zaletą beadingu jest fakt, iż z paczuszki niepozornych drobnych koralików można wyczarować coś absolutnie oszałamiającego. Gotowa biżuteria wygląda po prostu jak milion dolarów!

Dziś pokażę Wam jak z dwóch rodzajów koralików wykonać bransoletkę, która sprawi wrażenie utkanej z drogocennych kamieni. Myślę, że z tym projektem poradzi sobie każdy – nawet osoby, które nigdy nie miały styczności z beadingiem. Zapraszam!

sylwester

 

Materiały i narzędzia:

materials pedzel

  • Koraliki Galaxy™ – kula 4mm, na swoją bransoletkę wybrałam przepiękne koraliki
    w odcieniach brązu, pokryte złotym pyłem. Ilość koralików zależy oczywiście od rozmiaru bransoletki, którą chcecie wykonać. Ja na bransoletkę o długości 21cm zużyłam 158szt.
  • Koraliki TOHO Round – w rozmiarze 11/0 (2,2mm) – z moimi koralikami Galaxy™ idealnie komponuje się odcień Trans-Rainbow Honey Comb . Do wykonania bransoletki zużyłam 6,2g, zatem jedno opakowanie koralików wystarczy. Aby ułatwić sobie pracę, można dobrać również drugi odcień koralików – tych potrzebowałam tylko 90szt, dlatego wykorzystałam resztę opakowania metalicznych koralików Toho Antique Bronze, które miałam w swojej pracowni.
  • Nici lub żyłka – zazwyczaj korzystam z profesjonalnych woskowanych nici do beadingu, jednakże spokojnie można je zastąpić innymi nylonowymi nićmi lub żyłką. Ważne jest, aby nitka, na którą się zdecydujecie była na tyle cienka, aby kilkakrotnie przeszła przez koraliki Toho, a jednocześnie na tyle mocna, aby nie zerwała się podczas naciągania.
  • Igła do beadingu – można je dostać w większości pasmanterii. Funkcjonują pod różnymi nazwami – igły do beadingu, do koralików, do nawlekania koralików. Dostępne są w różnych rozmiarach. Ja najczęściej kupuję zestawy igieł, 3-4szt w rozmiarach 10-13. Im wyższy numer, tym cieńsza igła i tak np. igły w rozmiarze 10 nadają się do koralików Toho w rozmiarach 11/0 oraz 8/0, natomiast igły w rozmiarze 13 przeznaczone są do koralików 15/0. Koszt takiego zestawu igieł to, w zależności od producenta, 8-12zł. W tym projekcie korzystałam z igły w rozmiarze 10.
  • Małe ostre nożyczki – do przycinania nici zaraz przy koraliku.

 

Wszystkie produkty niezbędne do wykonania bransoletek znajdziesz tutaj. Jeśli któregoś z produktów zabraknie, pamiętaj, że bransoletki pokazane w tutorialu to jedynie inspiracja. Do wykonania bransoletek użyć możesz dowolnych koralików, nie bój się eksperymentów :)!

lista draganek

Do dzieła!

1. Schemat bransoletki jest bardzo prosty. Przez całą długość sznura koralikowego będziemy powtarzać dwa rzędy. Przygotujcie sobie dość długą nitkę – taką, z którą wygodnie będzie się Wam pracowało. Dla mnie jest to zazwyczaj długość ok. 1m. Dłuższe nitki zbytnio mi się plączą i później niepotrzebnie się denerwuję. A tak po prostu dowiązuję kolejną nitkę, gdy widzę już koniec pierwszej. Końce nici ukrywam wewnątrz sznura koralikowego. Zaczynamy od nawleczenia naprzemiennie trzech koralików 4mm oraz trzech koralików Toho z drugiego odcienia – czyli tych, których mamy mniej.

1 pedzel

2. Końce nitki związujemy na podwójny supełek, aby powstała koralikowa pętla. Z jednej strony pozostawiamy ogonek o długości 15-20cm (nitka ta będzie potrzebna do połączenia sznura koralikowego w okrąg na koniec pracy). Dłuższy koniec nitki przeciągamy przez koralik Galaxy i koralik Toho zgodnie z ruchami wskazówek zegara. Przeciągnijcie nitkę tak, aby supełek schował się wewnątrz większego koralika. Pierwszy rząd sznura koralikowego jest już gotowy! :)

2 pedzel

3. W drugim rzędzie będziemy dodawać wyłącznie koraliki Toho. Nawlekamy 5 koralików (2 transparentne, 1 metaliczny, 2 transparentne). Przeciągamy igłę przez kolejny koralik Toho z pierwszego rzędu. W ten sposób powstanie łuk okalający koralik Galaxy.

3 pedzel

4. Taki sam łuk tworzymy dla dwóch pozostałych koralików Galaxy. Po zakończeniu okrążenia przeciągamy igłę przez koraliki pierwszego łuku tak, aby wyjść za metalicznym koralikiem na szczycie pierwszego łuku. Zakończyliśmy rząd drugi.

beading tutorial

5. Rozpoczynamy rząd trzeci (odtąd do końca sznura koralikowego będziemy powtarzać na zmianę rzędy drugi i trzeci). Ten rząd będzie się składał z trzech koralików Galaxy. Nawlekamy koralik 4mm i przeciągamy igłę przez metaliczny koralik Toho na szczycie sąsiedniego łuku. Zaciągamy mocno nić tak, aby łuki z koralików Toho uniosły się do góry, a koralik Galaxy ulokował się pomiędzy koralikami Galaxy z rzędu pierwszego. Ten sam zabieg powtarzamy dla pozostałych dwóch koralików Galaxy.

beading_tutorial

6. Tak powinien wyglądać Wasz sznur na koniec okrążenia.

6 pedzel

7. Powtarzamy rząd drugi, tj. dodajemy łuki z koralików Toho. Potem znowu rząd trzeci (trzy koraliki Galaxy) i tak aż do uzyskania pożądanej długości bransoletki.

7 pedzel

8. Zobaczycie, że Wasz sznur koralikowy szybko będzie nabierał objętości. Dzięki zastosowaniu koralików Toho w dwóch odcieniach od razu widać, który koralik znajduje się na szczycie łuku i nie trzeba ich specjalnie liczyć.

8 pedzel

9. Tak wygląda gotowy sznur. Na tym etapie można by zakończyć pracę wklejając jego końce w metalowe końcówki w kształcie walca lub zapięcie magnetyczne. Mi jednak zależy na tym, aby wykonać bransoletkę typu ‘bangle’, czyli taką obręcz bez zapięcia, którą będziemy wciągać na nadgarstek.

beading_tutorial

10. Jak sprawdzić czy długość sznura koralikowego jest dla nas odpowiednia? Ponieważ bransoletkę będziemy musieli przeciągnąć przez dłoń, sznur przymierzamy nie w miejscu nadgarstka, a w najszerszym miejscu dłoni. Bransoletki typu ‘bangle’ muszą być luźnie, aby można było je swobodnie zakładać i zdejmować, a co za tym idzie, są zdecydowanie większe niż bransoletki z zapięciem.

10 pedzel

 

11. Jak połączyć końce sznura?

Sznur połączymy przy pomocy transparentnych koralików Toho. Kiedy przyjrzycie się bliżej wykonanemu przez siebie sznurowi, zapewne zauważycie, że koraliki na całej długości tworzą geometryczny wzór. Z koralików Toho powstała siatka. Wewnątrz każdej kratki z koralików Toho znajduje się jeden koralik Galaxy. Końce sznura będziemy łączyć w taki sposób, aby uzupełnić ten wzór – wówczas miejsce łączenia stanie się zupełnie niewidoczne.

Sznur zakończyłam na schemacie rzędu trzeciego, tj. na trzech koralikach Galaxy. Nabieramy dwa koraliki Toho, następnie przeciągamy igłę przez metaliczny koralik Toho z przeciwnego końca sznura.

11 pedzel

 

12 pedzel

12. Znów nabieramy dwa koraliki Toho i przeciągamy igłę przez kolejny metaliczny koralik z przeciwnego końca sznura. Te same czynności powtarzamy przez całe okrążenie. Pamiętajcie o tym, aby mocno zaciągać nić.

13 pedzel

13. Aby usztywnić bransoletkę i wzmocnić łączenie, zazwyczaj przeszywam jeszcze raz koraliki na całej długości sznura, naciągam nitkę w miejscach, w których koraliki się rozchodzą. Wplatam też 15-20cm koniec nitki, który pozostawialiśmy na początku pracy. Może się to wydawać żmudne, ale gwarantuje ładny wygląd i wytrzymałość bransoletki. Zresztą, efekt końcowy wszystko wynagradza, bo jest po prostu wspaniały!

bransoletka z koralików

Oto i gotowa bransoletka:

bransoletka_z_koralików

Przygotowałam też inną wersję kolorystyczną z białymi koralikami Galaxy pokrytymi srebrnym pyłem oraz koralikami Toho Trans-Rainbow Gray.

diy_bransoletka

Koraliki Galaxy można zastąpić innymi w rozmiarze 4mm z szerokiej gamy koralików dostępnych w Pasarcie. Pięknie będą prezentowały się perły szklane, czy też koraliki powlekane. Naprawdę jest w czym wybierać. Spróbujcie również kryształki szklane typu ‘bicone’. Przykład w moich ukochanych brązach poniżej.

DSCF1635 pedzel

Żeby zrobić bransoletkę z zapięciem trzeba zakończyć sznur na schemacie rzędu II ze zwiększoną liczbą koralików Toho. Zamiast 5 koralików w każdym łuku (2 transparentne, 1 metaliczny, 2 transparentne) dodajemy 7 (3 transparentne, 1 metaliczny, 3 transparentne). Przygotowujemy sobie koralik 4mm. Wkładamy go na szpilkę gwóźdź. Koniec szpilki okrągłymi szczypcami formujemy w pętlę, o którą później zaczepimy zapięcie. Tak przygotowany koralik układamy na szczycie trzech koralików 4mm z przedostatniego rzędu. Pomiędzy metaliczne koraliki na szczytach łuków ostatniego rzędu dobieramy po 1 koraliku Toho. Powinny one opleść haczyk zrobiony ze szpilki, tak aby koralik 4mm został unieruchomiony wewnątrz sznura. W ten sam sposób wykańczamy drygi koniec sznura.

1 pedzel

2 pedzel

3 pedzel

4 pedzel

5 pedzel

Liczę na Waszą kreatywność! Podzielcie się swoimi pomysłami na pasartowym Facebooku’u.

Pozdrawiam i życzę wspaniałej zabawy!

Autorem kursu jest Marta Draganek, projektantka marki Tarragon Art – stylowa biżuteria artystyczna. Kurs przygotowany bez licencji na odsprzedaż lub jakikolwiek inny użytek komercyjny. Treść oraz zdjęcia chronione są prawem autorskim. Kopiowanie, powielanie lub dalsze udostępnianie bez zgody autora zabronione.

Artykuł Beading tutorial – bransoletki z koralików – KURS DIY pochodzi z serwisu Pasart Blog.

Jak zrobić naszyjnik z rzemienia i sznurka – KURS DIY

$
0
0
jak zrobić naszyjnik z rzemienia

Agnieszka Wajzer-Nowak pokaże Wam dzisiaj, jak zrobić naszyjnik z rzemienia i sznurka. Z niepozornych materiałów, Agnieszka wyczarowała prawdziwe cudo! Sami zobaczcie… a potem bierzcie się za tworzenie własnego :).

Kawałek rzemienia, sznurka, kilka srebrnych przekładek i koralików, co z tego może wyjść? A no, naszyjnik! I to nie byle jaki, bo piękny :)! Agnieszka tak już jakoś ma, że z pozornie nie współgrających materiałów, potrafi stworzyć prawdziwe cudo :).

jak_zrobić_naszyjnik

Koniec zachwytów, czas na konkrety :)

 

Materiały potrzebne do wykonania naszyjnika:

Gronko kartka 1

 

lista 2 gronko

Rzemień – u nas jest to rzemień ekologiczny Rose 4mm, potrzebne będą dwa odcinki po ok. 26 cm.

Sznurek nylonowy – grubości 1,5mm. Kolor zależy od tego jaki rzemień wybierzesz. Potrzebujemy ok. 80 cm sznurka.

Koraliki – potrzebujesz ok. 10 koralików np. koralików ceramicznych lub jadeitów, najlepiej różnych wielkości.

Nakładki do biżuterii – u nas są to nakładki miseczki o średnicy 6mm.

Szpilki jubilerskie – Agnieszka wybrała te z kuleczką.

Łańcuszek – srebrna pancerka 5x4mm.

Przekładki – 16 przekładek kółeczko, które stanowią wykończenie sznurkowych elementów naszyjnika. By przełamać symetrię, Agnieszka dołożyła jeszcze jedną przekładkę, walec z napisem love 4,5x7mm.

Końcówki do biżuterii – dzwoneczki o wymiarach 11x8mm.

Zapięcie do naszyjnika – Agnieszka wybrała zapięcie typu toggle.

Kółeczka montażowe – otwarte lub sprężynki.

Klej jubilerski – do wklejenia końcówek używamy mocnego poxipolu, a do podklejenia sznurka i przekładek – kleju szybkoschnącego np. super glue.

Narzędzia jubilerskie – potrzebne Ci będą szczypce, najlepiej sprawdzą się te typu 3w1. Ostre nożyczki też się przydadzą :).

jak zrobić naszyjnik

Wszystkie produkty niezbędne do wykonania naszyjnika znajdziesz tutaj. Pamiętaj, że w naszych kursach DIY, chodzi przede wszystkim o naukę techniki. Do wykonania własnej biżuterii użyć możesz dowolnego rzemienia czy koralików, nie przejmuj się, więc jeśli któregoś z produktów zabraknie. Jeśli masz problem z dobraniem alternatywnego produktu, napisz do nas, wspólnie coś wymyślimy :).

Agnieszka Wajzer-Nowak: Ukończyła liceum plastyczne we Wrocławiu. Uzyskała dyplom Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Współpracuje z poznańskimi firmami zajmując się oprawą plastyczną imprez, dokumentacją fotograficzną i filmową, a także rękodziełem artystycznym: decoupagem, filcowaniem, sutaszem. Prowadzi warsztaty dla młodzieży i dorosłych, na których pokazuje jak łączyć różne techniki malarskie, graficzne, fotograficzne z rzemiosłem artystycznym. Dla blog.pasart.pl tworzy kursy , gdzie wyjaśnia krok po kroku, jak zrobić biżuterię.

Artykuł Jak zrobić naszyjnik z rzemienia i sznurka – KURS DIY pochodzi z serwisu Pasart Blog.

Wisior sutasz – kurs DIY

$
0
0
wisior_sutasz

Jasamira przygotowała dla Was kurs DIY na wisior sutasz, który wraz z rzemieniami Montezuma, tworzy bardzo oryginalny naszyjnik. Projekt ten możecie też wykorzystać do stworzenia bransoletki. Sami zobaczcie jakie to proste!

 

Produkty potrzebne do wykonania naszyjnika:

montezuma lista

Koraliki – potrzebne będą 2 rozmiary koralików: 6 i 8mm. Jasamira użyła koralików Mist.

Sznurek do sutaszu  – potrzebne Ci będą 4 odcinki po 35cm i 3 odcinki po 5cm.

Zapięcie magnetyczne – otwór zapięcia powinien mieć 10mm

Rzemienie jubilerskie – Jasamira wybrała rzemienie Montezuma, ale spokojnie możesz poeksperymentować z innymi rzemieniami, kto wie jaki efekt uzyskasz :)?

Koraliki Toho – drobne koraliki w rozmiarze 11, stanowią wykończenie sutaszowego elementu.

Filc – potrzebny do podklejenia wisiorka.

Igła – zwróć uwagę, by nie była zbyt duża – musi przejść przez otwór koralika TOHO.

Żyłka jubilerska

Klej – u nas jest to poxipol

Przydadzą Ci się też: ostre nożyczki, miarka i długopis.

Wszystkie produkty niezbędne do wykonania naszyjnika znajdziecie tutaj. Może się zdarzyć, że któryś z produktów się wyprzeda, na szczęście prawie żaden z tu użytych, nie jest z kategorii tych niezastąpionych :). Jasamira uczy Was techniki, ale to jakich rzemieni czy koralików użyjecie albo w jakiej kolorystyce wykonacie własną biżuterie, zależy tylko od Was. Popuśćcie wodze fantazji (i nie zapomnijcie pochwalić się efektami :) )!

Do dzieła!

1. Odmierzamy 33cm rzemienia Montezuma.

 

1

2. Wbijamy igłę w początek rzemienia i przekłuwamy się kawałek dalej (użyj do tego zwykłej mocnej igły).

 

2

 

3. Wspomagam się szczypcami, bo ciężko przebić się przez gruby rzemień!

3


4. Z rzemienia uformuj ślimaka. Trzymaj mocno robótkę i przekłuwaj się co kawałek przez całość.

4

5. Wielkość naszego Montezumowego motywu zależy od Ciebie, możesz go zmniejszyć lub zwiększyć!

5

6. Gotowe! Przyszyj dobrze końcówkę. Teraz na chwile odkładamy ślimaka.

6

7. Odmierzamy 4 kawałki sznurka sutasz, w jednym kolorze, po 35cm.

7

8. Prostujemy i układamy sznurki w odpowiednią stronę, jeśli nie pamiętasz lub nie wiesz zajrzyj na nasz pierwszy kurs sutaszu.

8

 

9. Zaczynamy na środku i zszywamy cztery sznurki razem, układając je pod kształt koralika.

9

10. Wszywamy koralik.

10

11

11. Zszywamy teraz wszystkie sznurki.

12

12. Aby zamaskować dziurkę, wszywamy Toho.

13 a

13 b

13. Rozdzielamy teraz sznurki, dwa zostają po lewej, a sześć po prawej.

14

 

 

14. Zszywamy razem sześć sznurków z prawej.

kkk

 

15. Zszywamy ok 5 mm i wszywamy Toho.

15

15 b

 

16. Modelujemy kształt zawijaska, przeszywamy dobrze koralik i dalej zszywamy sznurki razem.

16

 

17. I zawijamy w drugą stronę, nie spiesz się, szyj równiutko i powoli!

17

17b

 

18. Wszywamy następny koralik.

18
19. Przeszywamy w drugą stronę.

19

 

20. Zszywamy znów 6 sznurków razem.

20

21. Wszywamy Toho.

21

 

 

22. Zszywamy razem do poprzedniego zawijasa.

22

 

23. Formujemy kolejnego ślimaka!

23

24. Wszywamy Toho i tak jak ostatnio, doszywamy do poprzedniego zawijasa.

24
25. I kolejny koralik tym razem większy, wszywamy tak samo jak w poprzednich punktach.

25
26. Odwróciłam drugą stroną moją pracę, bo tak mi wygodniej. Przymocuj dobrze koralik!

26

 

 

27. Maskujemy dziurkę koralikiem Toho.

27
28. To już ostatni zawijas! Szyj równiutko!

28

 

29. Tutaj nie będziemy już wszywać koralika, więc rób często przeszycia, aby wyszedł ładny kształt.

29

29 b

 

30. Zawijamy resztę sznurków pod spód.

30

 

31. Aby przymocować sznurki, wbijamy się od spodu przez sznurki w górę. Pamiętaj jednak, aby wbić się między sznurkami!

31

 

32. Odcinamy nadmiar sznurków.

32

33. Wszywamy duży koralik i Toho, z powrotem omijamy Toho (jeśli nie pamiętasz lub nie wiesz jak, zajrzyj do poprzednich kursów).

33

 

34. Mamy to! Jak Ci idzie? Jeszcze tylko parę szczegółów :).

34

35. Wbijamy się z drugiej strony, tam gdzie pozostały dwa wolne sznurki.

35

36. Wszywamy koralik Toho.

36

37. Zawijamy resztę sznurków pod spód.

37

38. Gotowe! Teraz połączmy wszystko!

soutache
39. Przymierzamy ślimaka do wcześniej zrobionego kaboszonu.

39
40. Przyszywamy! Pamiętaj – między sznurkami!

40

40 b

40 c

41. A teraz krawatka! Uszykuj trzy razy po 5cm sznurka sutasz. Sprawdź najpierw czy zmieści się na wcześniej przygotowany naszyjnik.

 

41

41b

42. Przyszywamy!

42

 

43. Oto on! Wsuń na wcześniej przygotowany naszyjnik i przymierz :).

wisior_sutasz

43 cc

Tył wisiorka możesz podkleić filcem.

50podkle

 

efekttt

Zamiast naszyjnika, możesz wyczarować bransoletkę :).

brans

Jak Wam się podoba połączenie sutaszu z rzemieniami? Skusicie się na naszyjnik czy bransoletkę :)? Czekamy na Wasze komentarze!

Izabela Grzeszczyk – w internecie znana jako Jasamira. Z wykształcenia jest socjologiem, ale swoje kroki skierowała w stronę artystyczną, zostawiając socjologię wyłącznie na dyplomie. Tworzeniem biżuterii zajmuje się od 10 lat, tworząc projekty z koralików, witrażu i sutaszu. Handmade to nie jedyny artystyczny konik Izy. Świetnie gra na gitarze, ucząc gry małe dzieci. Gitara otworzyła Izie drzwi do dwóch zespołów, z którymi zwiedziła pół świata. Jasamirę można poznać bliżej na Facebooku oraz http://arimasaj.blogspot.com/

Artykuł Wisior sutasz – kurs DIY pochodzi z serwisu Pasart Blog.

Naszyjnik kolia – Kurs DIY

$
0
0
jak_zrobić_naszyjnik

Marta Draganek pokaże Wam dziś, jak zrobić naszyjnik kolie. Naszyjnik jest prosty i szybki w wykonaniu, a prezentuje się bardzo efektownie! Projekt daje Wam możliwość eksperymentowania z kolorami, dlatego każda z Was wykonać może coś we własnym stylu.

 

Pojawiło się ostatnio w Pasarcie sporo nowych kamieni naturalnych w cudnych odcieniach, zatem grzechem byłoby ich nie wykorzystać! Dzisiejszy projekt jest bardzo łatwy i szybki w wykonaniu. Stworzymy efektowny naszyjnik na bazie stalowej linki jubilerskiej. Dobór rodzaju kamieni oraz kolorystyki jak zawsze dowolny. Mam tylko nadzieję, że spośród ogromnej ferii barw uda Wam się na coś zdecydować, bo sama przyznaję, zajęło mi to trochę czasu :).

jak zrobić kolie

Do wykonania naszyjnika będziemy potrzebować:

lista kolia

  • Agaty lub jadeity – 10mm (8szt) i 6mm (16szt). Klimat naszyjnika będzie zmieniał się w zależności od wykorzystanych koralików. Chcę żeby mój naszyjnik wyglądał szlachetnie, a jednocześnie nie był zbyt elegancki. Będę go nosić na co dzień do pracy. Dlatego też wybrałam jadeity w bardzo energetycznym pomarańczowym kolorze, ale równie dobrze sprawdzą się agaty.
  • Linka jubilerska – w moim naszyjniku jest to linka o średnicy 0,38mm w kolorze stalowym. Myślę, że ten kolor idealnie skomponuje się z pomarańczowymi kamieniami . Wykorzystam 18 odcinków o długości 45cm.
  • Zapięcie do naszyjnika – początkowo zdecydowałam się na małe zapięcie magnetyczne, 12x6mm, w kształcie walca z kulą (otwór 2mm), takie też zobaczycie na zdjęciach w tym tutorialu. Teraz jednak patrząc z perspektywy czasu, dochodzę do wniosku, że lepiej sprawdziło by się proste zapięcie wtykowe – walec z bolcem, lub karabińczyk. Nie pomyślałam o tym, że drobny magnes może nie wytrzymać obciążenia kamieniami naturalnymi. Noszę naszyjnik od kilku dni, nie rozpina się samoistnie, jednak mam takie poczucie, że przy przypadkowym mocniejszym szarpnięciu zapięcie może puścić. Dlatego też przy kolejnych naszyjnikach z tej serii, wykorzystałam już zapięcia wtykowe. Drobniutkie zapięcia magnetyczne pozostawiam do wykorzystania w lżejszych projektach na bazie sznurka lub rzemienia
  • Klej – do zamocowania zapięcia. Tym razem wybrałam bardzo mocny klej dwuskładnikowy Poxipol.
  • Nitka – do obwiązania końców naszyjnika.

1 materiały pedzel

Wszystkie produkty niezbędne do wykonania naszyjnika znajdziesz tutaj. Pamiętaj, że do wykonania kolii wykorzystać możesz dowolne koraliki, w wybranych przez siebie kolorach. Jeśli masz problem z doborem materiałów, napisz do nas, chętnie pomożemy!

A teraz, do dzieła :)

Zaczynamy od przygotowania 18 odcinków linki jubilerskiej o długości 45cm. Aby ułatwić sobie wklejenie zapięcia, obwiązujemy nitką jeden z końców naszyjnika. Linki związujemy poniżej miejsca klejenia, tak aby po wyschnięciu kleju móc nitkę bez problemu usunąć.

2 pedzel

Na końce linek nanoszę szpatułką zmieszany wcześniej klej dwuskładnikowy.

 

3 pedzel

Wsuwamy zapięcie i odkładamy projekt na 10min, do momentu związania kleju.

Co zrobić jeśli Wasze zapięcie ma otwór większy niż średnica wklejanego w nie sznura? Rozwiązanie jest bardzo proste. Wystarczy linki stalowe, zamiast poniżej miejsca klejenia, obwiązać nitką przy samym końcu i wkleić zapięcie tak, by nitka schowała się wewnątrz zapięcia.

4 pedzel

Po wyschnięciu kleju rozcinamy i usuwamy nitkę.

5 pedzel

Rozdzielamy linki stalowe na trzy części – pierwsza składa się z 5 linek, druga z 8, trzecia znów z 5. Moje kamienie mają dość duże otwory, a zależy mi na tym, aby nie latały luźno po całym naszyjniku, stąd pomysł, aby naciągać je nie na pojedynczą linkę, a na sznury składające się z kilku. Koraliki o średnicy 6mm wciągamy na sznury składające się z 5 linek, natomiast 12mm kamienie będą wchodziły na sznur z 8 linek.

6 pedzel

Zaczynamy wyplatanie kolii. Tu pomysł znów jest banalnie prosty – sznury będziemy splatać w luźny warkocz dokładając co rusz nowe kamienie. Zasadę wyplatania warkocza myślę, że wszyscy znają – skrajne sznury naprzemiennie przekładamy nad tym, który znajduje się w środku.
Sznur z prawej przekładamy nad środkowy, następnie sznur z lewej przekładamy nad środkowy.

8 pedzel

Sznur z prawej przekładamy nad środkowym. I znów sznur z lewej przekładamy nad środkowym. Itd. Przez całą długość kolii.

9 pedzel

W miarę wyplatania, na linki naciągamy kolejne kamienie.

10 pedzel

11 pedzel

Nie mam jakiegoś określonego schematu na to w którym miejscu powinny znaleźć się określone kamienie. Po prostu splatam swój warkocz i przesuwam kamienie w miejsca, w których wydaje mi się, że będą dobrze wyglądały. Jeśli nie macie pomysłu jak to zrobić, zasugerujcie się zdjęciami. Starałam się pokazać na nich swój splot krok po kroku do mniej więcej 1/3 długości naszyjnika. Dalej możecie powtórzyć ten sam układ.

12 pedzel

13 pedzel

jak_zrobić_naszyjnik

Zwróćcie uwagę na to, aby od samego początku formować warkocz w kształt naszyjnika. Splot powinien delikatnie skręcać w jedną stronę. Dzięki temu, naszyjnik będzie się później ładnie układał wokół szyi.

Diy_naszyjnik

 

Po spleceniu linek na całej długości naszyjnika, końce znów obwiązujemy nitką.

jak zrobić naszyjnik

Ostrymi nożyczkami wyrównujemy końce linek.

17 pedzel

Wklejamy zapięcie. Jak tylko klej wyschnie, usuwamy niepotrzebną nitkę.

kolia diy

Tak wygląda gotowy naszyjnik. Dzięki zastosowaniu sznurów składających się z kilku linek jubilerskich oraz kamieni w intensywnym kolorze, wygląda nowocześnie.

DIY_kolia

Nie byłabym sobą gdybym nie przygotowała paru wariacji na temat tego samego projektu.

Tutaj wykorzystałam jadeity w rozmiarach 4 i 10mm. Jest to mix kolorów od beżu poprzez zieleń i brązy. Splot składa się z czterech, niedbale poprzekładanych miedzy sobą sznurów. W tym projekcie widać już inny typ zapięcia – jest to zapięcie wtykowe o średnicy wewnętrznej 5mm.

naszyjnik kolia

Wpadłam też na pomysł, aby ten sam splot wykonać na bazie jedno-milimetrowego czarnego rzemienia. Tutaj 10mm jadeity w kolorze ecru zestawiłam z 6mm fasetowanymi agatami w różnych odcieniach zieleni.

jak_zrobić_naszyjnik

Dzisiejszy projekt daje wiele możliwości modyfikacji. Zastępując jadeity białymi perłami, kryształkami, czy koralikami typu ‘Star Dust’, stworzycie elegancką kolię ślubną. Nawleczcie kolorowe agaty na 1mm rzemień w naturalnym kolorze, aby uzyskać bransoletkę w stylu BOHO, którą okręcicie kilkakrotnie wokół nadgarstka. Można się też pobawić w miksowanie linek jubilerskich w różnych kolorach. Jestem bardzo ciekawa Waszych pomysłów. Podzielcie się nimi na Pasartowym Facebooku!

Pozdrawiam gorąco!

Marta Draganek-Zając

 

Autorem kursu jest Marta Draganek-Zając, projektantka marki Tarragon Art – stylowa biżuteria artystyczna. Kurs przygotowany bez licencji na odsprzedaż lub jakikolwiek inny użytek komercyjny. Treść oraz zdjęcia chronione są prawem autorskim. Kopiowanie, powielanie lub dalsze udostępnianie bez zgody autora zabronione.

Artykuł Naszyjnik kolia – Kurs DIY pochodzi z serwisu Pasart Blog.

Karnawałowe kolczyki sutasz krok po kroku – kurs DIY

$
0
0
kolczyki sutasz

Jasamira przygotowała dla Was kurs DIY na karnawałowe kolczyki sutasz, niezwykle piękne, w intensywnych i energetycznych kolorach. Zobaczcie jak zrobić kolczyki RIO!

Z racji karnawału, Jasamira mocno poszalała z kolorami użytymi do stworzenia tych sutaszowych kolczyków. Nie wiemy jak Wam, ale nam się one bardzo podobają :)! Jeśli jednak styl kolorowego ptaka Wam  nie odpowiada, nic straconego! Użyjcie sznurków i piórek w stonowanej kolorystyce, a uzyskacie zupełnie odmienny, ale równie piękny efekt.

Produkty niezbędne do wykonania kolczyków:

Lista rio

 

Sznurki do sutaszu – 10 odcinków po 20 cm, sznurka wielkości 3mm. Jasamira użyła do każdego kolczyka po 3 sznurki różowe i dwa pomarańczowe.

Kryształki Swarovski – 2 sztuki o wymiarach 11x10mm

Koraliki TOHO – w rozmiarze 15

Bigle do kolczyków – bigle typu otwartego, do podwieszania, w rozmiarze ok. 25mm

Kryształki – rondelle 4x3mm

Piórka – u nas jest to piórko gołębie o wymiarach 10-11cm, przepiórcze o wymiarach 6-7cm, strusie 10-12cm. Każdy rodzaj piórek ma swój specyficzny wygląd, co daje wiele możliwości w modyfikacji projektów. Możecie szaleć :)!

Końcówki do wklejania – Jasamira w swoim projekcie użyła 3 piórek, dlatego wybrała końcówkę do wklejania o wymiarach 9x3mm, jeśli chcesz możesz użyć większej ilości piórek, pamiętaj jednak wtedy, by użyć odpowiednio większych końcówek.

Nić

Igła

Klej jubilerski – do wklejenia końcówek używamy poxipolu, a do zabezpieczenia końcówek kleju magic

Nożyczki

Wszystkie produkty niezbędne do wykonania kolczyków, znajdziecie tutaj. Pamiętajcie, że nasze kursy służą przede wszystkim nauce techniki. Możecie eksperymentować z kolorystyką i rodzajem użytych materiałów. Wprowadzajcie zmiany, eksperymentujcie – to Wasze kolczyki :)! Jeśli macie problem z doborem alternatywnych produktów, śmiało pytajcie – dobierzemy coś razem.

 

Gotowi? No to zaczynamy :)!

1. Potrzebujemy 5 sznurków sutasz o długości 20cm (3 różowe i 2 pomarańczowe).

1 pedzel

2. Przed rozpoczęciem szycia, zwróć uwagę aby rowek w sutaszu układał się w jedną stronę.

2 pedzel
3. Przymierzamy do sznurków Swarovskiego, wytyczamy miejsce rozpoczęcia szycia.

3 pedzel

4. Rozpoczynamy mniej więcej na środku (odejmujemy wysokość koralika, tak aby po wszyciu znajdował się na środku sznurków).

4 pedzel

5. Co jakiś czas przymierzamy koralik.
5 pedzel

6. Wszywamy Swarovskiego, przeszywamy 2-3 razy.

6 pedzel

7. A teraz zszywamy wszystkie sznurki razem.

7 pedzel

8. Rozdzielamy sznurki zaczynamy zszywać 5 razem z prawej strony.

8 pedzel

9. Wszywamy kryształki! Szyj dokładnie, aby kolczyki były dwustronne.

9 pedzel

10. Możesz lekko podnieść sobie Swarovskiego, aby wbijać się równiutko w środek sznurków.

10 pedzel

11. Wszywamy 6 kryształków i zawijamy sznurki pod spód.

11 pedzel

12. Mocujemy końcówki sznurków, przebijając się między sznurkami na przód pracy.

12 pedzel

13. Teraz ładnie zszywamy je z lewej strony na okrętkę.

13 pedzel

14. Robimy supełek i odcinamy nitkę.
14 pedzel

15. Przycinamy krótko resztkę sznurków.

15 pedzel

16. Tak wygląda lewa strona.

16 pedzel

17. I prawa strona :).

17 pedzel

18. Uszyj symetrycznie drugą stronę, powtórz punkty 9-17.

18 pedzel

19. Tak wygląda nasza praca od tyłu, teraz będziemy maskować końcówki sznurków.

19 pedzel

20. Smarujemy odcięte końce klejem, aby się nie strzępiły. To ułatwi nam dalszą pracę.

20 pedzel

21. Nawlekamy Toho, tyle aby zakrywały nam zszyte sznurki. U mnie wyszło 9 sztuk wielkości 15/0. Koraliki wszywamy na okrętkę.

21 pedzel

22. Powtórz kilka razy, tak aby zakryć koralikami całość odciętych sznurków, zakończ między koralikami, a nitkę odetnij.

22 pedzel

23. Tak wygląda lewa strona, jest to najłatwiejszy sposób zakrycia odciętych końców sutaszu.
23 pedzel

24. Wbij się teraz z lewej strony przy kryształku, tak aby nie było widać supełka nitki.

sutasz krok po kroku

25. Nawlekamy trzy koraliki Toho 15/0 .
25 pedzel

26. Wbijamy się zaraz obok z powrotem, tak aby powstała piramidka, pokazywałam to już we wcześniejszych tutorialach.

26 pedzel

27. Obszyj całą lewą stronę :).

27 pedzel

28. A teraz z drugiej strony tak samo, pamiętaj aby ładnie zszywać. Żeby nie było widać nigdzie nitki, wbijaj się między kryształkami.

kolczyki_sutasz

29. Gotowe!

kolczyki sutasz

30. Uszyj jeszcze jeden taki sam element!

30 pedzel

31. Przygotuj trzy piórka, obetnij odpowiednią długość dla siebie.

31 pedzel

32. Przymierz końcówkę, (możesz także wkleić większą ilość piór, wtedy wybierz także końcówkę o większej średnicy).

32 pedzel

33. Wklejamy piórka do końcówki.

33pedzel

34. Masz 10 minut na delikatne poprawki ustawienia piórek, po tym czasie Poxipol będzie już mocno sklejony.

34 pedzel

35. Wyrównaj nożyczkami końcówki piórek, które za mocno wystają, tak aby ładnie się układały.

35 pedzel

36. A teraz montujemy końcówkę z piórkami do kolczyka, wbij się na dole pracy, pamiętaj o chowaniu nitki.

36 pedzel

37. Przeszyj kilka razy, aby dobrze się trzymała.

kolczyki_sutasz

38. A teraz mocowanie do bigla. Wbij się u góry kolczyka, od lewej strony między kryształkami.

sutasz_krok_po_kroku

39. Nawlecz 4 koraliki Toho 15/0 i przebij się na drugą stronę powstałego ze sznurków rowka, przeszyj 2-3 razy.

sutasz krok po kroku

40. Zamocuj bigiel.

jak_zrobic_kolczyki

41. Ta dam!

Jak_zrobic_kolczyki_sutasz

42. Prawa i lewa strona, możesz teraz cieszyć się dwustronnymi sutaszowymi kolczykami.

kolczyki sutasz

 

 

 

Jak podobają Wam się kolczyki RIO? W jakiej kolorystyce wykonałybyście swój projekt :)? Koniecznie pochwalcie się uzyskanymi efektami!

 

Izabela Grzeszczyk – w internecie znana jako Jasamira. Z wykształcenia jest socjologiem, ale swoje kroki skierowała w stronę artystyczną, zostawiając socjologię wyłącznie na dyplomie. Tworzeniem biżuterii zajmuje się od 10 lat, tworząc projekty z koralików, witrażu i sutaszu. Handmade to nie jedyny artystyczny konik Izy. Świetnie gra na gitarze, ucząc gry małe dzieci. Gitara otworzyła Izie drzwi do dwóch zespołów, z którymi zwiedziła pół świata. Jasamirę można poznać bliżej na Facebooku oraz http://arimasaj.blogspot.com/

Artykuł Karnawałowe kolczyki sutasz krok po kroku – kurs DIY pochodzi z serwisu Pasart Blog.

Viewing all 284 articles
Browse latest View live